X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Szkodzi Polsce i wpisuje się w politykę historyczną Niemiec". Beata Mazurek nt. wpisu Aleksandry Dulkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 21:15
"Pominęła Niemców jako sprawców II wojny światowej. Ignorancja, głupota, polityczna kalkulacja, serwilizm?" - tak europosłanka PiS Beata Mazurek skomentowała wpis prezydent Gdańska nt. rocznicy wybuchu II wojny światowej. "Przyniosła reżim i zniewolenie" oraz początek "przemian demokratycznych w Polsce" - napisała m.in. Aleksandra Dulkiewicz.
Beata Mazurek
Beata MazurekFoto: FACEBOOK.COM/BEATA MAZUREK

"W Gdańsku 80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa, która przyniosła reżim i zniewolenie, ale też tu, dzięki solidarnej postawie wielu, rozpoczęły się przemiany demokratyczne w Polsce" - brzmi twitterowy wpis Aleksandry Dulkiewicz.

Beata Mazurek zwróciła uwagę, że prezydent Gdańska nie wspomniała nic o odpowiedzialnych za wybuch wojny Niemcach. Odniosła się też do wypowiedzi wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka, który podczas miejskich uroczystości upamiętniających 74. rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej mówił m.in. o podzielonej słowem Europie.

sellin 1200.jpg
Jarosław Sellin: proponujemy, żeby Gdańsk wszedł do komitetu honorowego budowy Muzeum Westerplatte

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Westerplatte zdewastowane

Według europosłanki PiS to relatywizowanie historii, które "szkodzi Polsce i wpisuje się w politykę historyczną Niemiec". "Ignorancja, głupota, polityczna kalkulacja, serwilizm?" - napisała Beata Mazurek.

Kontrowersyjna wypowiedź zastępcy Dulkiewicz

- Na początku było słowo, złe słowo. Słowo jednego przeciwko drugiemu. I to złe słowo było Polaka przeciwko innemu narodowi, Niemca przeciwko innemu narodowi. Europa została tym złym słowem podzielona - mówił zastępca Dulkiewicz. 

Piotr Grzelak zestawił też postać 10-letniej Erwiny Barzychowskiej - wychowanki dozorcy opiekującego się budynkiem Poczty Polskiej w Gdańsku; oraz anonimowej niemieckiej dziewczynki, która podczas alianckich nalotów na Berlin znosiła do schronu swój domek dla lalek. Nie wspomniał jednak o tym, że Polka została oblana benzyną lub benzolem i podpalona żywcem przez Niemców z zemsty za bohaterską obronę Poczty Polskiej. 

Wiceprezydent Gdańska przeprosił później za swoje słowa. - W żadnym wypadku nikt nie podważa tego, kto jest odpowiedzialny za II wojnę światową, że jest to III Rzesza i w drugiej części Związek Radziecki. Natomiast mówię o tym, że dzisiaj jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby Europa pozostała zjednoczona, żeby ta tragedia już się nie powtórzyła - tłumaczył. 

tvp.info, paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Sellin: będę proponował prezydent Gdańska współpracę przy budowie Muzeum Westerplatte

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 11:23
- Jestem otwarty na współpracę i będę proponował prezydent Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz współpracę przy budowie Muzeum Westerplatte - zapowiedział w poniedziałek wiceminister kultury Jarosław Sellin. Na wtorek zaplanowane jest spotkanie Sellina z Dulkiewicz ws. Westerplatte.
rozwiń zwiń