X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Piknik 500+. Premier: pomoc rodzinom to nasz najważniejszy cel

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 14:40
- Pomoc rodzinom, między innymi w ramach programu Rodzina 500+, to racja bytu i racja stanu państwa polskiego - powiedział premier Mateusz Morawieck podczas pikniku rodzinnego 500+. 
Audio
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: KPRM/Twitter
  • - Staramy się przestawić zwrotnice gospodarcze, społeczne po to by, żeby gospodarka działała dla dobra polskich rodzin, emerytów, młodych ludzi - powiedział premier Mateusz Morawiecki w czasie pikniku rodzinnego 500+.
  • Premier podkreślił, że program dla rodzin jest najważniejszym programem w polityce społecznej i gospodarczej.
  • - Polska silna jest tylko wówczas, kiedy silne są rodziny ją budujące - podkreśliła szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa. 

- Dla rządu polskiego ten program jest najważniejszym programem w naszej polityce społecznej, naszej polityce gospodarczej - mówił premier podczas pikniku, który zorganizowano w miejscowości Mrocza w województwie kujawsko-pomorskim.

Jak dodał, rząd stara się łączyć gospodarkę i społeczeństwo, gdyż "to nie są dwa rozbieżne byty, dwa różne wymiary naszego życia". - Gospodarka jest po to, aby społeczeństwo się jak najlepiej rozwijało. Nie chcemy Polski wyludnionej, smutnej, biednej, niemogącej związać końca z końcem, od 1-go do 1-go - ocenił.

- Chcemy żeby polskie rodziny, niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy, światopoglądy, żeby Polska po prostu rozwijała się ludnościowo i co do zasobności - dodał szef rządu.

"Program, który ma budować polskie rodziny"

- Pierwszą myśl chcę przekazać prostą: mamy wprawdzie ten znaczek - symbol 500+, ale nie zapominajmy o pełnej nazwie całego tego programu. Program nazywa się Rodzina 500+. To  program, który ma budować polskie rodziny - mówił Mateusz Morawiecki.

Premier_Mrocza TT 1200.jpg
Premier: 500 + to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego narodu

- Państwo polskie ma stać przede wszystkim do polskich rodzin otwarte, ma być przyjazne i pomagać im. To jest nasz podstawowy cel. To jest racja bytu i racja stanu państwa polskiego - dodał.

"Rząd musiał wygrać bitwy z mafią vatowską"

Premier podkreślił również, że wszystkie wprowadzane przez rząd programy mają służyć temu, by "polska młodzież, dzieci, były w takich warunkach wychowywane, kształcone, by start w życie był jak najlepszy".

Stwierdził, że gdy PiS odziedziczał finanse publiczne po poprzednikach, rząd "musiał wygrać bitwy z mafią vatowską, z przestępcami podatkowymi". - Te pieniądze nie wzięły się nieba, one się wzięły z ciężkiej pracy - podkreślił.

Bożena Borys-Szopa: Polska jest silna, gdy silne są rodziny ją budujące

W pikniku uczestniczy również Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Rząd Zjednoczonej Prawicy od samego początku stawiał na dobro rodziny, bo Polska silna jest tylko wówczas, kiedy silne są rodziny ją budujące - powiedziała minister, zachęcając obecne na pikniku rodziny do jak najszybszego składania wniosków w programie Rodzina 500+.

- Żebyście państwo już nawet w nocy z 30 (czerwca) na 1 (lipca) składali swoje wnioski o 500+. Proszę pamiętać, że również dla jedynaków. Oboje z panem premierem będziemy czekać na wasze pierwsze wnioski i będziemy je sprawnie realizować, żebyście państwo jak najszybciej te pieniądze otrzymali - zapewniła.

- Jednym z najlepszych akcentów tego rządu jest inwestycja w rodzinę, bo wy rodzice i dziadkowie wiecie najlepiej, jak pieniądze przekazane na wasze konto spożytkować - najlepiej dla swoich pociech - podsumowała.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zjazd Klubów "Gazety Polskiej" z udziałem premiera i prezesa PiS

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 08:25
W sobotę w Spale drugi dzień zjazdu Klubów "Gazety Polskiej". Gościem specjalnym wydarzenia będzie premier Mateusz Morawiecki. Na miejscu pojawi się także prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń