X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Jacek Sasin: komisja ds. pedofilii nie będzie komisją polityczną

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 18:40
– Zależy nam na tym, by jeszcze przed wyborami parlamentarnymi powstała i rozpoczęła swoje działanie państwowa komisja, która zajmie się zbadaniem wszystkich przypadków przestępstw pedofilskich, również tych, które uległy przedawnieniu – powiedział wicepremier Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Audio
  • 1.07.19 Jacek Sasin: chcemy, by komisja była profesjonalna i składała się z ekspertów.
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: PR24/AK
  • Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi powinna rozpocząć działanie państwowa komisja ds. pedofilii
  • W przyszłym tygodniu rząd najprawdopodobniej przyjmie projekt ustawy
  • Komisja nie będzie składała się z polityków, a z ekspertów 
  • W proces wyboru składu komisji ma być włączony również rzecznik praw dziecka

Zbliżają się wybory parlamentarne i dlatego Prawo i Sprawiedliwość szykuje ofensywę programową. To właśnie Jacek Sasin odpowiada w rządzie za legislację i koordynację prac między resortami. Na antenie Polskiego Radia 24 zaznaczył, że jedna z ustaw, która powinna zostać przyjęta przez Sejm jeszcze w tej kadencji, będzie dotyczyła powstania państwowej komisji ds. pedofilii.

– Odpowiadamy w ten sposób na społeczne zapotrzebowanie. To projekt bardzo trudny, ale niezbędny w świetle dyskusji, która przetoczyła się kilka tygodni temu. Komisja będzie badała wszystkie przypadki przestępstw pedofilskich, również tych, które uległy przedawnieniu w rozumieniu prawa karnego. Tam, gdzie może ono działać, nie ma lepszego narzędzia niż prokuratura i surowe traktowanie pedofilów. Natomiast tam, gdzie doszło do przedawnienia potrzebne jest inne narzędzie, którym będzie wspomniana komisja – wyjaśnił wicepremier.

Piotr Apel 1200a.JPG
Piotr Apel: tylko silne państwo może walczyć z pedofilią

Projekt ustawy w przyszłym tygodniu

Jacek Sasin podkreślił, że jest przekonany, iż projekt ustawy rząd przyjmie w następnym tygodniu tak, by na lipcowym posiedzeniu Sejmu mógł być on procedowany.

– Zależy nam na tym, by jeszcze przed wyborami parlamentarnymi ta komisja powstała i wkrótce rozpoczęła swoją działalność. Trwają ostatnie wewnątrzrządowe dyskusje na temat jej składu. Nie chcemy, by była ona jakoś szczególnie szeroka. Nie będzie to komisja polityczna, nie będzie składała się z osób, które są politykami lub czynnie angażują się w politykę – zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Komisja ekspertów

"Chcemy, by była to bardzo profesjonalna i ekspercka komisja składająca się z prawników, lekarzy i psychologów" – podkreślił Jacek Sasin. Dodał, że swoich kandydatów na jej członków będą wskazywali Sejm, Senat, prezydent i premier.

– W ten proces chcemy również włączyć rzecznika praw dziecka, który jest przecież powołany do tego, by bronić osób małoletnich. Nie wyobrażam sobie, by nie miał on swojego udziału w kształtowaniu składu tej komisji – wyjaśnił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Audycję "Sztuka słuchania ekstra" prowadziła Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------------

Data emisji: 1.07.2019

Godzina emisji: 16.40

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamil Bortniczuk: opozycji nie interesują ofiary pedofilii. Celem jest Kościół

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 17:05
– Opozycja chciałby zawęzić temat walki z pedofilią do walki z Kościołem. To pokazuje, jakie intencje są na opozycyjnej stronie sceny politycznej – powiedział Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia. – Jako Zjednoczona Prawica zaostrzamy kary i chcemy skutecznie z pedofilią, z tą patologią i zboczeniem, walczyć – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Błaszczyk, dziennikarz, który tropił pedofilów: działałem na pograniczu prawa

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 11:00
- Działałem na pograniczu prawa. Potrzebowałem pół roku, żeby przyszły pierwsze efekty mojego śledztwa. Musiałem krok po kroku zdobywać zaufanie przestępców-pedofilów. Na poczatku nie chciano nawet ze mną rozmawiać - powiedział w PR24 Jacek Błaszczyk, dziennikarz śledczy, współautor materiałów prasowych i filmowych dot. pedofilii.
rozwiń zwiń