X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

IPN wznawia prace na terenie dawnego aresztu w Warszawie i na Opolszczyźnie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 11:37
Badacze Instytutu Pamięci Narodowej ponownie rozpoczną prace na terenie dawnego aresztu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie oraz na Opolszczyźnie. Jak informuje "Nasz Dziennik" czynności mają być kontynuowane w lipcu. 
Jarosław Szarek
Jarosław SzarekFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Jak pisze gazeta, niedawno na terenie dawnego aresztu śledczego przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, w siedzibie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, odkryto zamurowany karcer.

IPN 1200x660.jpg
Nowa animacja IPN "Niezwyciężeni". Pierwsza zdobyła ponad 4 mln wyświetleń na YouTubie

- Znając historię tego miejsca, myślę, że to nie ostatnie tego typu odkrycie - stwierdził w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" prof. Krzysztof Szwagrzyk, szef Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Natomiast prace na Opolszczyźnie w okolicach miejscowości Barut dotyczą poszukiwań szczątków żołnierzy NSZ oddziału kpt. Henryka Flamego ps. "Bartek". Była to największa jednostka walcząca z władzą komunistyczną w Beskidach.

W celu jej rozbicia UB poprzez agentów zorganizował specjalną akcję. Pod pozorem przerzucenia na Zachód żołnierze trafili podczas trzech transportów na Opolszczyznę, gdzie zostali zamordowani przez bezpiekę w jednej z najkrwawszych egzekucji.

kad

Zobacz więcej na temat: POLSKA społeczeństwo IPN
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak