X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Musi trwać dobry czas Polski i Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 12:14
Dziś drugi dzień konwencji Zjednoczonej Prawicy w Katowicach. Najważniejszym punktem wydarzenia były wystąpienia liderów obozu rządzącego: Jarosława Kaczyńskiego (PiS), Zbigniewa Ziobro (Solidarna Polska) i Jarosława Gowina (Porozumienie). Na godzinę 15 są natomiast zaplanowane wystąpienia Mateusza Morawieckiego oraz Beaty Szydło. 
Audio
  • Jarosław Kaczyński na konwencji PiS: uzyskaliśmy poparcie i wiarygodność (IAR)
Liderzy Zjednoczonej Prawicy
Liderzy Zjednoczonej PrawicyFoto: Twitter/PiS

panel konwencja 1200 pap.jpg
Katowice: konwencja programowa PiS. Trzy dni dyskusji i sesji plenarnych

Tegoroczna konwencja pod hasłem "Myśląc: Polska 2019" potrwa do niedzieli i ma być merytoryczną debatą polityków i ekspertów, dotyczącą minionych działań rządu oraz propozycji na przyszłość. Jak przekonywali politycy PiS, w tym rzeczniczka partii Anita Czerwińska, efektem konwencji mają być założenia do programu, z którym PiS wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Tak relacjonowaliśmy drugi dzień konwencji Zjednoczonej Prawicy w Katowicach.

12.43

12.40

- Nasza wspólna praca ma służyć obronie polskich rodzin i polskich wartości. Musimy być nowocześni, ale szanować polskie tradycje - powiedział Zbigniew Ziobro.

12.38

12.35

Zbigniew Ziobro: nasz program realizacji marzeń Polaków, wsparcia dla rodziny spotyka się z wielką akceptacją. Możemy realizować te zobowiązania dzięki sprawności funkcjonowania państwa.

12.34

12.32

12.30

- Pozostaniemy państwem, które będzie dbało o interesy każdego obywatela - stwierdził Zbigniew Ziobro.

12.27

- Mamy wiele mierzalnych faktów na to, że Dobra Zmiana to nie tylko nazwa, a rzeczywiste działania - powiedział Zbigniew Ziobro.

12.24

Na scenie pojawił się Zbigniew Ziobro.

12.22

12.21

Jarosław Gowin: zależy mi na inwestycji w talenty. Od stuleci Polska była drenowana z najlepszych talentów. Przez ostatnie cztery lata staraliśmy się stworzyć takie warunki, żeby młodzi, utalentowani ludzie widzieli swoją przyszłość nad Wisłą. Efekty już widać.

12.18

12.16

- Pokazaliśmy, że potrafimy i mamy odwagę przebudować instytucje państwa, aby skutecznie walczyły z mafiami VAT-owskimi - powiedział Jarosław Gowin.

12.13

12.11

-  Przez 4 lata naszych rządów miliony polskich rodzin odzyskało poczucie godności. To czas, w którym Polska stała się najbezpieczniejszym krajem w Europie - powiedział Jarosław Gowin.

12.09

Na scenie pojawił się Jarosław Gowin.

12.08

12.07

- Polska musi pozostać wyspą wolności, którą jesteśmy choć niektórzy chcą to zakłócić. Musimy uczynić wszystko, by to trwało - powiedział Jarosław Kaczyński.

12.06

12.04

- Można uczynić nasz kraj, naszą Ojczyznę lepszą. Dobra Zmiana musi być kontynuowana. Musi trwać dobry czas Polski i Polaków - stwierdził prezes PiS.

12.03

12.02

12.01

Jarosław Kaczyński: rozwój nauki i techniki daje nam wiele zasobów, z czego musimy umieć skorzystać.

12.00

11.58

- Zaczynamy z dobrego punktu. To od nas zależy, czy będziemy mogli iść dalej skutecznie, do czego potrzebujemy nowego programu kontynuacji, ale też i zmiany. Programu stabilizacji, spokoju, zapewniającego rozwój - stwierdził prezes PiS.

11.56

11.55

- Celem tej konwencji jest, aby nasza praca jeszcze lepiej służyła Polsce i Polakom - powiedział prezes PiS.

11.53

Jarosław Kaczyński: traktujemy poparcie wyborców jako zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy niż dotychczas. Pracy dla Polski.

11.51

Na scenie pojawił się prezes PiS.

11.50

Trwa przywitanie gości. Za chwilę wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

11.45

11.40

11.35

Za chwilę wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

11.28

11.26

W lipcu formalnie zostanie powołana Grupa Spożywcza, której celem ma być wspieranie polskiego rolnictwa - wynika z wypowiedzi wiceministra rolnictwa Tadeusza Romańczuka.

11.25

Podczas wystąpienia inauguracyjnego w piątek szef Rady Programowej PiS, wicepremier Piotr Gliński nawiązywał do podobnej konwencji, która odbyła się przed wyborami parlamentarnymi cztery lata temu. Piotr Gliński mówił m.in. o potrzebie zdania sprawozdania z dotychczasowych prac rządu, które - jak przekonywał - powinno być obowiązkiem polityków.

dn

Czytaj także

Prof. Piotr Gliński: przekierowujemy naszą pomoc na małe organizacje

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 22:08
- Chcemy zrównoważyć wsparcie państwa, które przez lata koncentrowane było na największych organizacjach - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konwencja PiS w Katowicach. Dziś wystąpienia prezesa partii i premiera

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 06:48
Wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, szefa Porozumienia Jarosława Gowina i lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry - to niektóre z wydarzeń drugiego dnia konwencji PiS "Myśląc: Polska" w Katowicach.
rozwiń zwiń