X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Michał Dworczyk: komisja ds. pedofilii za tydzień na obradach rządu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 08:22
Projekt ustawy dotyczący powołania komisji badającej przypadki pedofilii będzie omawiany na posiedzeniu rządu za tydzień - przekazał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Jak zaznaczył, projekt ma następnie niezwłocznie trafić na lipcowe posiedzenie Sejmu.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Piotr Molecki/East News

Dworczyk w TVP Info zaznaczył, że w poniedziałek nad projektem dotyczącym komisji ds. pedofilii bardzo długo debatował Komitet Stały Rady Ministrów.

Minister tłumaczył, że wokół projektu pojawiły się prawnicze wątpliwości, które trzeba wyjaśnić.

- Dlatego ta ustawa będzie omawiana na posiedzeniu rządu nie dzisiejszym, ale za tydzień, dokładnie we wtorek - poinformował minister.

Jak podkreślił, projekt ma dalej niezwłocznie trafić jeszcze na lipcowe posiedzenie Sejmu.

Proponowany skład komisji

Dworczyk wskazał, że celem jest powstanie 7-osoobowej komisji. Jej przedstawicieli mieliby być wybierani w sposób - jak powiedział - otwarty.

- Trzy osoby będą wybierane przez Sejm większością 3/5 głosów. Żadna partia polityczna nie ma takiej większości, więc musi tutaj nastąpić konsensus - dodał.

W poniedziałek minister mówił w Polsat News, że w komisji znalazłaby się także osoby wskazywane przez prezydenta, premiera i Rzecznika Praw Dziecka.

Jak powiedział Dworczyk, dla zainteresowanych informacje na temat projektu są dostępne na rządowym BIP. - Liczymy na merytoryczną pracę, a nie rozgrzewanie emocji społecznych i polityczne wykorzystywanie tego tematu - podkreślił szef KPRM.

Osobą odpowiedzialną za prowadzenie projektu jest wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, wobec małoletniego poniżej lat 15 - według informacji podanych na BIP Kancelarii Premiera - ma być niezależna od organów władzy publicznej.

O zamiarze powołania komisji ds. badania przypadków pedofilii poinformował premier Mateusz Morawiecki 21 maja. Jak wtedy zaznaczył, będzie ona zajmowała się wszystkimi środowiskami, m.in. duchownymi, a także środowiskami artystycznymi i nauczycielskimi. Szef rządu zapowiedział, że do udziału w jej pracach zostanie zaproszona także opozycja

PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Terlecki: w tym tygodniu zaczynamy formułować program - będzie gotowy na początek kampanii

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 07:15
- Kiedy zostanie ogłoszony oficjalnie termin wyborów, wówczas powołamy komitet wyborczy, wtedy natychmiast zorganizujemy konwencję wyborczą - powiedział szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń