X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Zbigniew Ziobro: TSUE wypracowuje mechanizmy ingerowania w sprawy państw UE

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 07:49
- Działania TSUE mają na celu wypracowanie mechanizmów ingerowania w sprawy wewnętrzne państw UE. Obecnie dotyczą sądownictwa, ale w przyszłości mogą dotyczyć np. obronności - ocenił szef MS Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska".
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Według Zbigniewa Ziobro, ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, działania Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej czy unijnego polityka Fransa Timmermansa mają na celu "wypracowanie mechanizmów ingerowania w sprawy wewnętrzne państw UE, uznawanych przez największych graczy za mniej znaczące".

PAP Julia Przyłębska 1200.jpg
Julia Przyłębska o wypowiedzi I prezes SN: skandaliczna, oczekuję, że przeprosi sędziów TK

- To naprawdę bardzo niebezpieczne. Nikt przecież nie powiedział, że one mają się ograniczyć tylko do sądownictwa. Kreatorom dyscyplinowania państw członkowskich poprzez orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości za jakiś czas może przecież zależeć na działaniach na innych polach: gospodarczych, obronnych - mówił szef MS.

- Może za jakiś czas TSUE będzie rościł sobie prawo do określania liczebności armii poszczególnych państw członkowskich i określania, jak mają być zorganizowane, jaką broń posiadać. Dlaczego nie? Wyjaskrawiam ten problem, by był bardziej zrozumiały - powiedział minister sprawiedliwości, dodając też, że działania TSUE osłabiają demokrację.

Pod koniec czerwca br. rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE wydał opinię, w której uznał, że sposób powoływania członków Krajowej Rady Sądownictwa przez Sejm ujawnia nieprawidłowości, które mogą zagrozić jej niezależności od organów ustawodawczych i wykonawczych.

Ponadto rzecznik TSUE ocenił, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej ustanowionych prawem Unii. Opinia rzecznika TSUE jest wstępem do wyroku w sprawie. Trybunał zazwyczaj się z nią zgadza, ale może też wydać zupełnie inny wyrok.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister sprawiedliwości: orzeczeniu TSUE brakuje podstawy prawnej

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 08:24
- Rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczy sprawy, która nie należy do zakresu działania tego Trybunału - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski o wyroku TSUE wskazującym, że przepisy ws. przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego są sprzeczne z unijnym prawem.
rozwiń zwiń