X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Aleksandra Dulkiewicz obwinia PiS za próby samobójcze uczniów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 10:07
- Prawo i Sprawiedliwość ponosi odpowiedzialność za próby samobójcze polskich uczniów - powiedziała na antenie Polsat News Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Polityk zasugerowała, że to skutek reformy edukacji, "przez którą 1200 młodych ludzi nie dostało się do żadnej szkoły". 
Aleksandra Dulkiewicz
Aleksandra DulkiewiczFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

– Tej wiosny, niemal każdego dnia, dostawałam wiadomości o kolejnych próbach samobójczych w ostatnich klasach podstawówki czy gimnazjum – mówiła prezydent Gdańska podczas programu Polsat News.  To się dzieje dzisiaj, kiedy wiemy, jaki jest stan psychiatrii w Polsce  dodała.

dulkiewicz-pap-1200.jpg
Aleksandra Dulkiewicz: warunkiem rozmowy ws. Westerplatte wycofanie prac nad specustawą

Według niej na "młodych ludziach ciąży dodatkowa presja, którą wytworzył rząd Prawa i Sprawiedliwości".  Nie boję się tego słowa użyć, bo oni są autorami tej reformy  a każą odpowiedzialność ponosić nam, samorządom – kontynuowała Aleksandra Dulkiewicz.

Dziennikarka Polsat News, która prowadziła rozmowę, dopytywała prezydent Gdańska, czy ta naprawdę zamierza oskarżyć Prawo i Sprawiedliwość o próby samobójcze uczniów. Polityk potwierdziła swój zamiar. – Tak jest, bardzo dobrze pani zrozumiała – podkreśliła Dulkiewicz.

Zaznaczyła też, że rząd PiS musi ponieść odpowiedzialność za swoje czyny.  W Gdańsku jest 1200 młodych ludzi, którzy nie dostali się do żadnej szkoły  mówiła.

kad, DoRzeczy.pl

Czytaj także

Andrzej Rafał Potocki komentuje spór o Westerplatte: prezydent Dulkiewicz weszła na ścieżkę ambicjonalną

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 11:00
– Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie ma racjonalnych argumentów, żeby bronić tego terenu, który do tej pory jest we władaniu Gdańska – powiedział Andrzej Rafał Potocki. Publicysta tygodnika "Sieci" skomentował w ten sposób przyjęcie przez Sejm specustawy ws. Westerplatte.
rozwiń zwiń