X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zerowy PIT dla młodych, wsparcie frankowiczów. Senat przyjął ustawy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 19:36
Senat przyjął w piątek m.in. ustawę wprowadzającą zerową stawkę podatku PIT dla osób do 26. roku życia oraz prezydencką nowelizację ustawy o wsparciu kredytobiorców będących w trudnej sytuacji. Do specustawy ws. budowy Muzeum Westerplatte wniesiono poprawki. 
Audio
  • Senat przyjął bez poprawek ustawę o zerowym PIT dla młodych (IAR)
  • Senat przyjął bez poprawek prezydencką nowelizacją ws. pomocy dla frankowiczów (IAR)
  • Senat przyjął z poprawkami specustawę ws. Westerplatte (IAR)
Senatorowie na posiedzeniu izby w Senacie
Senatorowie na posiedzeniu izby w SenacieFoto: PAP/Tomasz Gzell

Ustawa o zerowym podatku PIT dla młodych to kolejny realizowany punkt z tak zwanej Nowej Piątki PiS. Zakłada, że osoby do 26. roku życia, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub zlecenia i osiągają dochody roczne mieszczące się w pierwszym progu podatkowym, nie będą płacić podatku.

Opozycja zaproponowała poprawki do ustawy, ale zostały one odrzucone przez Izbę.

Twitter Senat posiedzenie 1200.jpg
Senatorowie zajmą się prezydenckim projektem ws. frankowiczów

Zielone światło dla wsparcia polskich kredytobiorców

Senat przyjął dziś także prezydencką ustawę o wsparciu kredytobiorców będących w trudnej sytuacji. Wprowadza ona narzędzia pomocy dla posiadaczy kredytów walutowych i złotowych. Do skorzystania ze wsparcia będą kwalifikować się m.in., osoby bezrobotne oraz kredytobiorcy, których stosunek raty do dochodu przekracza 50 procent.

Zastępca szefa kancelarii prezydenta Paweł Mucha mówi, że wsparcie będzie polegać na możliwości otrzymania pożyczki ze środków, które są zebrane w Funduszu Wsparcia. Będzie ona możliwa do wysokości 2 tys. zł miesięcznie przez 3 lata. Po zakończeniu tego okresu kredytobiorcy będzie przysługiwać 2 letni okres karencji. Spłata pożyczki zostanie rozłożona na 12 lat, a udzielone środki nie będą oprocentowane. 

Obie ustawy trafią teraz do prezydenta, które może je podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

senat f - Kopia.JPG
Głosowanie ws. Westerplatte i PIT. Kolejny dzień obrad Senatu

Usprawnienie budowy Muzeum Westerplatte

Do Sejmu ze względu na poprawki wprowadzone przez Senat wróci natomiast specustawa o budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Projekt ustawy w tej sprawie przygotowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości. W intencji autorów usprawni ona budowę muzeum plenerowego na półwyspie Westerplatte. 

Obecnie grunty na półwyspie Westerplatte należą do kilkunastu właścicieli. Są to m.in. Straż Graniczna oraz prywatne i państwowe firmy, a także samorząd Gdańska. Ustawa przewiduje, że Skarb Państwa stanie się właścicielem wszystkich nieruchomości na obszarze inwestycji, gdy decyzja o budowie muzeum stanie się ostateczna. 

Senat wprowadził do ustawy kilka poprawek o charakterze redakcyjnym. Posłowie będą mogli przyjąć lub odrzucić poprawki Senatu. 

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Głosowanie ws. Westerplatte i PIT. Kolejny dzień obrad Senatu

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 06:45
Piątek to ostatni dzień 82. posiedzenia Senatu. W porządku obrad znajduje się blok głosowań, m.in. w sprawie ustawy o budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 oraz ustawy wprowadzającej zerową stawkę podatku PIT dla osób do 26. roku życia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senatorowie zajmą się prezydenckim projektem ws. frankowiczów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 13:49
Porządek posiedzenia Senatu zostanie rozszerzony o nowelizację ustawy o wsparciu kredytobiorców będących w trudnej sytuacji. Nowelę zaproponował prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa Muzeum Westerplatte. Senat wniósł poprawki do specustawy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 17:40
Senat wniósł w piątek poprawki do specustawy ws. budowy Muzeum Westerplatte. Mają one charakter redakcyjny i dostosowujący ustawę do lokalnych realiów. Teraz wróci ona do Sejmu.
rozwiń zwiń