X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: chciałbym, żeby zwykły obywatel mówił o Polsce, że jest państwem sprawiedliwym

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 21:01
- Naturą i siłą demokracji jest to, że karą za niezrealizowanie obietnic i za niemyślenie o sprawach ludzi jest utrata władzy - mówił prezydent Andrzej Duda w Drawsku Pomorskim. Jak podkreślił, jeśli ktoś się za to obraża, to widocznie do demokracji jeszcze nie dorósł.
Audio
  • Prezydent w Drawsku Pomorskim - minister rolnictwa ma środki na pomoc w przypadku suszy (IAR)
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Marcin Bielecki

Prezydent na spotkaniu z mieszkańcami Drawska Pomorskiego zapewnił, że dla niego dobro polskiej rodziny i dobro zwykłego człowieka, to sprawy najistotniejsze. - Chciałbym, żeby zwykły obywatel mówił o naszym kraju, o Polsce, że jest to państwo sprawiedliwe - wskazał Andrzej Duda.

andrzej_duda_szczecinek1200.jpg
Prezydent: doprowadzimy poziom życia w Polsce do poziomu zachodnioeuropejskiego

- Sprawiedliwe - w znaczeniu sprawiedliwego wymiaru sprawiedliwości i uczciwego. Sprawiedliwe - w znaczeniu sprawiedliwego podziału dóbr - powiedział prezydent. Wyjaśnił, że ma na myśli przede wszystkim kwestię podatków. Podkreślił, że chce, aby one rzeczywiście trafiały do budżetu państwa, a nie żeby - jak mówił - "pozwalano je rozkradać, tak jak było do niedawna".

Według prezydenta, da się dobrze rządzić i uczciwie prowadzić sprawy publiczne. "Da się myśleć o zwykłym człowieku, bo to właśnie z tych pieniędzy, m.in. wypłacane są te wszystkie świadczenia, których przecież do niedawna nie było i słyszeliśmy, że się nie da" - podkreślił.

"Będę pilnował polskich spraw"

- Jakoś to wszystko dało się zrobić przy uczciwym, mądrym rządzeniu, kiedy ktoś naprawdę chce skierować sprawy ku ludziom - powiedział Andrzej Duda, wspominając m.in. o obniżenie wieku emerytalnego i program 500 plus. Andrzej Duda zaznaczył, że chce, aby to było kontynuowane.

- Ja na pewno z tej drogi nie zejdę. Będę dalej konsekwentnie robił to, co do tej pory: pilnował polskich spraw - zadeklarował.

Prezydent przypomniał, że demokracja to rządy ludu. - To państwo decydujecie, jaka ma być Polska - mówił do zebranych. - To nie jakieś klany o tym decydują, jakieś kasty, czy inne elity - nie. To zwykli ludzie mają decydować o tym, jakiego obrazu swojego państwa chcą i jak chcą być rządzeni. Od tego są wybory - powiedział Andrzej Duda.

Wysoka frekwencja

Prezydent podziękował przy tej okazji za wysoką frekwencję w wyborach do europarlamentu. - To jest niezwykle ważne, jeżeli chodzi o to, jak nas postrzegają poza granicami: czy my korzystamy z naszych praw obywatelskich, czy my poważnie traktujemy nasze sprawy, także i te polityczne, kto nami będzie rządził, jak nami będzie rządził, co nam oferuje - powiedział.

- My się cały czas jeszcze wszyscy tej demokracji uczymy, jeszcze cały czas dochodzimy do tego, co jest jej sednem, a mianowicie: że jak wybierasz, to masz swoich przedstawicieli, że jak wybierasz, to potem następnym razem możesz ich rozliczyć - zauważył Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że naturą i siłą demokracji jest to, że "karą za niezrealizowanie obietnic, że karą za niemyślenie o sprawach ludzi, jest utrata władzy". - Jeżeli ktoś się na to obraża, no to strasznie jest mi przykro, ale widocznie jeszcze do demokracji nie dorósł - dodał.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agata Kornhauser-Duda: pomaganie jest zawsze źródłem radości i satysfakcji

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 17:00
Para prezydencka w Brańszczyku (woj. mazowieckie), wzięła udział w pikniku "Pomagam z radością" zorganizowanym przez Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska. Zainaugurowała tym samym ogólnopolską akcję dobroczynną o tej samej nazwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: warunkiem upamiętnienia rzezi wołyńskiej jest zgoda na ekshumacje

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 10:53
- Żeby nie było wrogości, potrzebne jest nam przede wszystkim upamiętnienie. Warunkiem upamiętnienia jest to, żeby strona ukraińska zgodziła się na przeprowadzenie ekshumacji - powiedział Andrzej Duda podczas uroczystości ku czci ofiar rzezi wołyńskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: doprowadzimy poziom życia w Polsce do poziomu zachodnioeuropejskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 17:56
- Będziemy się starali dalej realizować nasze prospołeczne i prorodzinne programy. Będziemy się starali podnosić płace, także w sferze budżetowej - mówił Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Szczecinka. - Wierzę, że będziemy w stanie doprowadzić poziom życia w Polsce na średni poziom zachodnioeuropejski - podkreślił.
rozwiń zwiń