X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Piotr Zgorzelski: w ciągu kilku dni zaprezentujemy projekt PSL-Koalicja Polska

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 12:22
- W ciągu najbliższych dni - w wymiarze programowym i personalnym - zaprezentowany zostanie projekt PSL-Koalicja Polska - poinformował Piotr Zgorzelski, sekretarz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Polityk dodał, że postulaty programowe Koalicji Obywatelskiej pokazują skręt Platformy w lewo. 
Konferencja prasowa PSL
Konferencja prasowa PSL Foto: PAP/Marcin Obara

Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego w ubiegłą sobotę zobowiązała kierownictwo partii do zawiązania komitetu wyborczego PSL-Koalicja Polska oraz rozmów z PO. Jednak według Piostra Zgorzelskiego, sekretarza PSL, wspomniane rozmowy "zakończyły się w ubiegłym tygodniu".

czerwińska 1200 pap.jpg
Anita Czerwińska o zapowiedziach Platformy: obiecać można wiele

- Pewne lewicowe postulaty programowe Koalicji Obywatelskiej, które w sobotę zaprezentował Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, jednoznacznie pokazują, że PO wsiadając na przystanku chadecja, wysiada na przystanku lewica - powiedział Zgorzelski na antenie Polsat News. 

Polityk zapowiedział, że w ciągu najbliższych dni "w wymiarze ideowym, programowym i personalnym" zostanie zaprezentowany projekt PSL-Koalicja Polska.

- Jeśli chodziłoby tylko o przydział "jedynek" na listach Koalicji Obywatelskiej, to PSL już dawno byłoby w tym projekcie. Ale w polityce nigdy nie wolno zamykać drzwi. Nie wiadomo, czy kiedyś jeszcze do różnych rozmów nie dojdzie - przekonywał. 

PSL jako umiarkowane centrum

Natomiast Marek Sawicki, poseł PSL, podczas rozmowy w TVP Info zaznaczył, że ludowcy szanują wybór Grzegorza Schetyny, który - jego zdaniem - jest zdecydowany budować nowoczesną lewicę.

- Wynika to z programu, bo jest kwestia związków partnerskich i kwestia pomocy socjalnej. Widać wyraźnie, że Grzegorz Schetyna nie jest skłonny budować z nami umiarkowanego centrum, tylko jest skłonny budować nową lewicę. My to rozumiemy szanujemy i niech każdy idzie w swoją stronę - oświadczył.

- Polakom należą się czytelne programy. My proponujemy spójny ideologiczny projekt centrum i lewica niech proponuje swoje rozwiązania. Jeśli przekonają do tego Polaków, a w to nie wierzę, to życzę powodzenia. My pozostajemy w umiarkowanym centrum - dodał.

"Nie chodzi nam o miejsca"

W piątek po południu lider PO Grzegorz Schetyna spotkał się z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i przedstawił mu nową ofertę. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że lider Platformy mówił m.in. o podziale miejsc na listach.

Kosiniak-Kamysz poinformował w piątek wieczorem, że jego ugrupowanie do wyborów parlamentarnych buduje Koalicję Polską. Według ludowców, tylko dwa bloki: centrowy - w tym widzą się ludowcy - i lewicowy, mają szansę pokonać PiS w wyborach. Jak powiedział, Stronnictwo nie dostrzega w kierownictwie PO chęci do budowy bloku centrowego.

Zaznaczył, że przedstawiona przez PO oferta podziału miejsc na listach była "bardzo atrakcyjna". - Ale tu nie o politykę miejsc, o jakieś kupczenie miejscami, nie o jakieś zapakowanie się do Sejmu chodzi. Tu chodzi o Polskę, a o Polskę się nie należy targować i nie było targu - zapewnił. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Sawicki: lider PO jest gotowy zrezygnować z lewicy i budować projekt centrowy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:00
- Jeżeli Grzegorz Schetyna nie określi się w kwestii porozumienia programowego co do umiarkowanego centrum, to od poniedziałku jako PSL zaczynamy już własną kampanię wyborczą - zakomunikował w Polskim Radiu 24 poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki.
rozwiń zwiń