X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: chcemy się rozwijać, a nie kłócić. Polsce potrzebne jest porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 17:10
- Chcemy szybko się rozwijać, ale to wymaga społecznej zgody, to wymaga zakończenia tej wojny, która się toczy w Polsce. Nie chcemy kłótni, chcemy, byśmy się porozumieli - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas pikniku rodzinnego pod hasłem: "Dobry czas dla Polski".
Audio
  • Jarosław Kaczyński: odtwarzamy połączenia, komisariaty, poczty (IAR)
  • Jarosław Kaczyński o wsparciu dla rodzin (IAR)
Jarosław Kaczyński podczas pikniku wyborczego PiS
Jarosław Kaczyński podczas pikniku wyborczego PiSFoto: PAP/Piotr Polak
  • Jarosław Kaczyński wziął udział w pikniku pod hasłem "Dobry czas dla Polski"
  • Zadeklarował dążenie do wyrównania szans mieszkańców miast i wsi
  • - Chcemy szybko się rozwijać, ale to wymaga społecznej zgody - dodał

Prezes PiS wziął udział w pikniku rodzinnym, zorganizowanym w miejscowości Kuczki-Kolonia, w gminie Gózd (woj. mazowieckie). - My chcemy rozmawiać ze społeczeństwem wszędzie - na wsi i w mieście - po to, żeby ostatecznie uzyskać tę odpowiedź, jak iść dalej - podkreślił Jarosław Kaczyński. 

Zaznaczył, że PiS cztery lata temu zapowiadało, że pójdzie pewną drogą. - Każdy, kto zna fakty, musi przyznać, że myśmy tą drogą poszli, załatwiliśmy wiele różnych spraw, że ten system społeczny, który istniał poprzednio, w którym owoce wzrostu były dzielone - łagodnie mówiąc - mało sprawiedliwie, a szczególnie z punktu widzenia wsi i małych miast, że ten system został w znacznym stopniu skorygowany - mówił lider PiS. 

Jarosław Kaczyński: będziemy dążyć do równych szans na wsi i w mieście

Prezes PiS zapowiedział dalsze "korygowanie systemu". - Jeszcze nie jest tak, że można powiedzieć, że wszyscy Polacy - niezależnie od tego, gdzie mieszkają (...) - mają takie same szanse, takie same dochody - powiedział.

- Ale idziemy w tym kierunku i będziemy w dalszym ciągu iść, o ile uzyskamy państwa poparcie - podkreślił. 

"Chcemy, by nasz program był konsultowany"

Jarosław Kaczyński zapewnił, że PiS chce rozmawiać o konkretnych rozwiązaniach. - Chcemy rozmawiać o tym, czego państwo sobie życzą. Chcemy wiedzieć, żeby nasz program (...) był naprawdę skonsultowany. Żebyśmy mogli wiedzieć, że idziemy w tym kierunku, który jest wskazany przez społeczeństwo. (...) Konkretny program ogłosimy gdzieś w sierpniu, w początku września - zaznaczył.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński przedstawił "jedynki" PiS

Prezes PiS podkreślił też, że partia ma "wielki plan dla całej Polski". - Jesteśmy dość daleko za tymi krajami, które są na zachód od naszych granic. My chcemy tę różnicę nadrobić. W takim czasie, który nie jest abstrakcyjny. Chcemy iść szybko do przodu, szybko się rozwijać - podkreślił.

"Rodzina jest fundamentem"

 - Zaczęliśmy budowę domu. Dom buduje się od fundamentów. Co jest fundamentem naszego polskiego społeczeństwa? Rodzina - powiedział Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia. 

Jak zaznaczył, PiS postanowiło uczynić wszystko, co możliwe, by rodzinom było lepiej. - By to, co jest tą niesłychanie ważną funkcją rodziny, to znaczy powoływanie nowego życia, dzieci - żeby to było dostrzeżone i wsparte - powiedział. Przypomniał przy tym wprowadzenie, a następnie rozszerzenie programu Rodzina+. 

- To jest ta droga, z której z całą pewnością nie zrezygnujemy - zadeklarował Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS: nie zapomnieliśmy o rolnikach

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę także na sytuację na polskiej wsi. - Niemała część tego, co zostało uczynione dla polskich rodzin w różnych formach, także dla polskich seniorów w różnych formach, dotarła na polską wieś - mówił.

Jak wskazał, na wsi jest proporcjonalnie dużo więcej dzieci niż w miastach. Wspomniał także o takich inicjatywach, jak m.in. tzw. wyprawka szkolna w wysokości 300 zł czy trzynasta emerytura. 

- Ale przecież nie zapomnieliśmy także o wsi, o rolnikach niezależnie od tych wszystkich innych posunięć. Sprawy związane z paliwem, z rolniczym handlem detalicznym, z ochroną ziemi, z różnego rodzaju ułatwieniami, ze zwiększeniem premii za podejmowanie działalności pozarolniczej dla wszystkich, ale szczególnie dla tych młodszych rolników - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

Pomysły PiS dla wsi

Prezes PiS wyraził nadzieję, że to wszystko poprawiło sytuację na polskiej wsi. - To będziemy kontynuowali - deklarował. Według Jarosława Kaczyńskiego sytuację na wsi poprawiać będzie także budowa dróg, bo to właśnie miejscowe przedsiębiorstwa będą wykonywały roboty. 

Czytaj więcej
pispis-1200-tw.jpg
Prof. Norbert Maliszewski: PiS kilka kroków przed opozycją, "jedynki" przemyślane

- W tym kierunku jest skierowane także to, co zaczęliśmy już robić, chociaż do końca jeszcze trochę czasu, czyli odtwarzanie połączeń, odtwarzanie komisariatów, odtwarzanie poczt - wymieniał Jarosław Kaczyński. 

Zgoda potrzebna do rozwoju

Lider PiS podkreślił, że w Polsce "chcemy szybko się rozwijać". Powiedział, że "jesteśmy na pierwszym miejscu w Europie, jeśli chodzi o tempo rozwoju (...) i na czwartym na świecie, jeśli chodzi o większe państwa".

- I chcemy, by tak było dalej, ale to wymaga społecznej zgody, to wymaga zakończenia tej wojny, która się toczy w Polsce. My też będziemy szli w tym kierunku. My nie chcemy kłótni, chcemy, byśmy się porozumieli - dodał. 

- Potrzebne jest porozumienie. Potrzebna jest sytuacja, w której razem wykorzystamy tę wielką szansę, która dzisiaj dla Polski naprawdę istnieje - dodał. 

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znamy jedynki PiS. "W partii widać wymienialność pokoleń"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 12:16
- Warto podkreślić, że wśród "jedynek" jest trochę osób nowych, które w polityce są od zaledwie kilku lat. Jak powiedział prezes PiS, są to ludzie młodzi. To pokazuje, że w Prawie i Sprawiedliwości jest proces wymienialności pokoleń – powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski z tygodnika ”Sieci”.
rozwiń zwiń