X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Konstanty Radziwiłł: opozycja sztucznie rozdmuchuje pewne tematy

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 10:55
- Tak zwana afera edukacyjna czy afera lekowa to klasyczne przykłady jakiegoś stosunkowo niedużego problemu, który jest sztucznie rozdmuchiwany. A rozhuśtywanie sceny politycznej to domena dzisiejszej opozycji, która rozpaczliwie próbuje dobić się do władzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Konstanty Radziwiłł, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Audio

Opozycja krytykuje reformę oświaty przeprowadzoną przez polski rząd. Według polityków opozycji i niektórych polskich mediów, w szkołach średnich może nie starczyć miejsc dla wielu uczniów. Do tych zarzutów na antenie PR24 odniósł się polityk PiS.

- Jesteśmy dobrze przygotowani na dwa roczniki w szkołach. Powtarzanie tego, że mamy do czynienia z jakąś zaskakującą, nadzwyczajną sytuacją, moim zdaniem jest fake newsem. W Warszawie na przykład ósme klasy podstawówki i trzecie klasy gimnazjum kończy w tym roku około 29 tys. dzieci. Mamy 43 tys. miejsc w szkołach ponadpodstawowych. Liczby mówią same za siebie. W całej Polsce jest o 100 tys. więcej miejsc niż dzieci, które kończą szkoły - podkreślił senator.

Jego zdaniem "tak zwana afera edukacyjna czy afera lekowa" to klasyczne przykłady "jakiegoś stosunkowo niedużego problemu, który jest sztucznie rozdmuchiwany". - Rozhuśtywanie sceny politycznej to domena dzisiejszej opozycji, która rozpaczliwie próbuje dobić się do władzy. My po prostu spokojnie realizujemy przedstawione wcześniej propozycje. Już przygotowujemy program na następne lata. Ze strony Prawa i Sprawiedliwości żadnego rozhuśtywania sceny politycznej nie będzie - powiedział Konstanty Radziwiłł.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 15.07.2019

Godzina emisji: 7.36

Zobacz więcej na temat: POLSKA polityka edukacja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müller: każdy uczeń znajdzie miejsce w szkole

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 13:41
- Liczba miejsc w szkołach w stosunku do liczby absolwentów podstawówek czy gimnazjów jest o 100 tys. większa niż liczba tych absolwentów. W związku z tym każdy znajdzie miejsce w szkole - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik polskiego rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzena Machałek: wszyscy młodzi ludzie dostaną się do szkół średnich

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 14:35
-  Wszyscy młodzi ludzie dostaną się do szkół średnich, choć nie zawsze będzie to szkoła pierwszego wyboru - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marzena Machałek, wiceminister edukacji. 
rozwiń zwiń