X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PSL: czas dyskusji minął, sprawa rozmów z Platformą Obywatelską zamknięta

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 20:13
- Czas dyskusji minął - mówi prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pytany, czy będzie prowadzić jeszcze jakieś rozmowy z liderem PO Grzegorzem Schetyną. - Startujemy z najbliższymi sojusznikami jako Koalicja Polska - dodał. - Sprawa rozmów z PO jest zamknięta - uważa też Marek Sawicki.
Politycy PSL, od lewej: Marek Sawicki, Władysław Kosiniak-Kamysz, Jarosław Kalinowski, Józef Zych podczas posiedzenia Rady Naczelnej PSL
Politycy PSL, od lewej: Marek Sawicki, Władysław Kosiniak-Kamysz, Jarosław Kalinowski, Józef Zych podczas posiedzenia Rady Naczelnej PSLFoto: PAP/Marcin Obara

- W piątek daliśmy oświadczenie, starujemy jako Polskie Stronnictwo Ludowe, budujemy Koalicję Polską - tak Kosiniak-Kamysz odpowiedział na pytanie, czy będzie prowadzić jeszcze jakieś rozmowy w sprawie koalicji wyborczej z liderem PO Grzegorzem Schetyną. - Czas dyskusji minął - dodał.

psl-1200-tw.jpg
Władysław Kosiniak-Kamysz: nie widzimy w PO chęci budowy bloku centrowego

Zaznaczył, że już prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami Koalicji Polskiej. Nie chciał komentować słów marszałka województwa mazowieckiego i wiceprezesa PSL Adama Struzika, który w poniedziałek odniósł się na Twitterze do zbliżających się wyborów parlamentarnych i sytuacji opozycji. - Jeszcze nie jest za późno! Gdy PiS, chcąc zdominować samorządy, wprowadziło w 2006 roku blokowanie list, doszło do porozumienia PO-PSL. Wygraliśmy wybory i po wyborach parlamentarnych 2007 utworzyliśmy koalicję 2007-15. Teraz podobne wyzwanie. Tylko koalicja PO-PSL może przeciwstawić się PiS - napisał.

>>[CZYTAJ TAKŻE]Marek Sawicki: Schetyna, mówiąc o pójściu do wyborów z lewicą, zamyka drogę do dalszych rozmów z PSL

Podobne stanowisko jak prezes zaprezentował w rozmowie z PAP były minister rolnictwa Marek Sawicki. - Sprawę (rozmów z PO - PAP) uważamy za zamkniętą - powiedział. - Marszałek Struzik może pisać, ale to są jego osobiste oceny - dodał.

"Trzeba łowić na kilka sieci, a nie na jedną"

- Decyzję w piątek podjęliśmy i w tej chwili rozmawiamy już z partnerami z Koalicji Polskiej - podkreślił Sawicki.

Przypomniał, że 2007 roku PiS w sondażach też prowadził, a opozycja wtedy poszła na trzech listach i "PiS nie doszło do władzy". - Ciągle zapominamy o tym, że w elektoracie trzeba łowić na kilka sieci, a nie na jedną - zaznaczył Sawicki.

- Jak się łowi na kilka sieci w różnych miejscach, jest szansa, że w tych wszystkich sieciach coś będzie. Ale jeśli jedną wielką sieć rozłożymy w miejscu, gdzie nie ma ryb, to co z tego, że ona będzie wielka, jak może się na koniec okazać, że jest mniej pełna niż druga sieć - mówił.

Podkreślił, że z PO ludowcy chcą się porozumieć w sprawie wspólnych kandydatów do Senatu, nie chcą też prowadzić wojny w ramach kampanii. Przyznał, że PSL w kampanii "nie będzie miało łatwo ani od jednych, ani od drugich". - PiS doskonale rozumie, że to, co my proponujemy, jest większym dla nich zagrożeniem, niż mielibyśmy iść na wspólnej liście z Platformą, spodziewamy się więc dużego ataku ze strony PiS - powiedział Sawicki.

Kłopotliwy sojusz PO z SLD

Decyzja PSL powoduje, że Platforma musi podjąć decyzję, czy wziąć na listy pozostałych partnerów z Koalicji Europejskiej, czyli SLD i zielonych, czy też nie.

Politycy PO w nieformalnych rozmowach w kuluarach Forum Programowego wypowiadali się raczej - w przypadku ostatecznego rozbratu z PSL - za startem wyłącznie w formule Koalicji Obywatelskiej. Największym problemem dla niektórych z nich jest SLD.

Lider Sojuszu Włodzimierz Czarzasty mówił w poniedziałek w Polsat News, że opowiada się za szerokim porozumieniem, ale zastrzegł, że nie będzie prowadził już żadnych rozmów. Zapowiedział, że jeśli projekt szerokiej koalicji "przez ludzi nierozsądnych zostanie rozbity", SLD będzie tworzyć własny blok.

Mniej kontrowersji niż SLD budzą w PO zieloni. Współprzewodnicząca tej partii Małgorzata Tracz powiedziała, że jeśli PO odrzuci SLD, a zaprosi ich, będą się zastanawiać, który blok wybrać: czy Koalicję Obywatelską, czy blok lewicowy. Przyznała, że porozumienie z lewicą może oznaczać, że będzie to start z list SLD, a zielonym zależy na formule koalicyjnej, by mogli prezentować swoje logo i pewną odrębność programową.

- Rozmawiamy ze wszystkimi, czekamy na to, jakie powstaną bloki i jaka będzie w nich rola zielonych. Rada krajowa zdecyduje wtedy, która z opcji bardziej umożliwi realizację naszego programu w przyszłym parlamencie - powiedziała Tracz.

Decyzję w sprawie formuły przyszłej koalicji zarząd PO ma podjąć w środę.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koalicja PO-PSL na wybory parlamentarne? Zaporowe warunki, pat w negocjacjach

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 07:19
Koalicyjne negocjacje między Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym idą źle i nie przybliżają partii do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych - wynika z rozmów Polskiej Agencji Prasowej z politykami PO. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz miał postawić zaporowe warunki, a jego żądania nie odpowiadają aktualnej pozycji PSL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sawicki: Schetyna, mówiąc o pójściu do wyborów z lewicą, zamyka drogę do dalszych rozmów z PSL

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 12:06
- Moim zdaniem lider PO Grzegorz Schetyna, mówiąc o pójściu do wyborów z konserwatystami i lewicą, zamyka drogę do dalszych rozmów z PSL. Widać wybrał drogę "PO i na lewo" - ocenił poseł PSL Marek Sawicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz: nie widzimy w PO chęci budowy bloku centrowego

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 19:12
- Budujemy Koalicję Polską - oświadczył w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według ludowców tylko dwa bloki: centrowy i lewicowy mają szansę pokonać PiS w wyborach. Nie widzimy w kierownictwie Platformy Obywatelskiej chęci do budowy bloku centrowego - podkreślił Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń