X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Artur Soboń: odbudowujemy politykę mieszkaniową

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 20:59
- My dopiero odbudowujemy politykę mieszkaniową; zresztą z sukcesami, bo mieszkań co roku przybywa. Mamy dziś pewne rekordy w tej dziedzinie - przekraczamy 180 – 190 tysięcy mieszkań rocznie - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
Audio
  • 17.07.19 Artur Soboń: odbudowujemy politykę mieszkaniową
Artur Soboń
Artur SobońFoto: PR24/AK

Zdaniem gościa PR24 rynek mieszkań nie powinien działać bez ingerencji państwa. - W ten sposób to nigdzie nie działa. Nawet najbardziej liberalni ekonomiści mówili, że państwo ma coś do zrobienia w zakresie polityki mieszkaniowej. A państwo polskie jest na trzecim miejscu od końca, jeśli chodzi o wydatki na politykę mieszkaniową. My dopiero dziś odbudowujemy politykę mieszkaniową, zresztą z sukcesami: każdego roku przybywa coraz więcej mieszkań. Mamy dziś pewne rekordy w tej dziedzinie - przekraczamy 180 – 190 tysięcy mieszkań rocznie; co nie zmienia faktu, że powinniśmy uzupełniać ofertę o mieszkania dostępne cenowo. W tym celu chcemy realizować mieszkaniowe programy rządu – powiedział Artur Soboń.  

Według wiceministra rynek deweloperów, rynek mieszkaniowy w Polsce "nie jest rynkiem w czystej postaci". - To są takie "wyspy", a nie rynek ogólnopolski. Jest na przykład deweloper, który umie poruszać się w lokalnym ratuszu, wie w jaki sposób uzyskać niezbędne zgody, ma jakichś swoich wykonawców, podwykonawców i nie wychodzi poza ten rynek. Często jest monopolistą w mniejszej miejscowości albo mamy do czynienia z jakąś formą oligopolu, ale nie ma de facto konkurencji. A przy braku 2 czy 2,5 mln mieszkań - bo tyle w Polsce dziś brakuje – sprzedają się one na pniu z ogromną marżą, nawet w najgorszej lokalizacji – podkreślił gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Rafał Dudkiewicz.

Polskie Radio 24

--------------------------

Data emisji: 17.07.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Więcej gruntów pod budowę, wyższe dopłaty do czynszów. Co nowego w programie Mieszkanie Plus?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 19:56
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Dzięki nowemu prawu spółki celowe z udziałem banku ziemi oraz rynkowe czynsze z wyższymi dopłatami mają zwiększyć liczbę budowanych lokali w ramach programu Mieszkanie Plus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Soboń: mamy potencjał, by rozwijać się jeszcze szybciej

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 17:20
- Polska rozwija się, wykorzystując własny potencjał. Jesteśmy w stanie być konkurencyjni, nawet jeśli gospodarki Europy Zachodniej rozwijają się w tej chwili nieco wolniej - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
rozwiń zwiń