X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pomorskie: sinice odpłynęły. Turyści znów mogą się kąpać

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 13:43
Od poniedziałku czynne są wszystkie, poza jednym, nadmorskie kąpieliska w województwie pomorskim. Jedynie w Mikoszewie nadal obowiązuje zakaz kąpieli wprowadzony kilka dni temu po tym, jak badania wody wykazały podwyższony poziom bakterii.
Letni wypoczynek w Międzyzdrojach
Letni wypoczynek w MiędzyzdrojachFoto: pr

W niedzielę z powodu sinic, które pojawiły się w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej, zamkniętych było dziesięć nadmorskich kąpielisk w rejonie Trójmiasta. Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) wynika, że do poniedziałku rana zakwity sinic opuściły wszystkie te kąpieliska i zakaz kąpieli został odwołany.

Jedno miejsce, w którym w poniedziałek nadal kąpiel jest zabroniona, to zlokalizowane w sąsiedztwie ujścia Wisły Mikoszewo. W próbkach wody pobranych z terenu tego kąpieliska wykryto podwyższony poziom bakterii enterokoków, o czym poinformował Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Sytuacja może ulec zmianie

Sanepid podkreśla, że stan wody w poszczególnych kąpieliskach może nagle ulec pogorszeniu na tyle, że ponownie wprowadzony zostanie w nich zakaz korzystania z wody. Stanie się tak m.in. wówczas, gdy w przybrzeżnych wodach ponownie pojawią się zakwity sinic. Ich skupiska obserwowane są na powierzchni wód Zatoki Gdańskiej od kilku dni: przemieszczają się one nieustannie przenoszone przez wiatr i prądy morskie.

Decyzję o dopuszczeniu lub nie kąpieli w danym miejscu podejmują ratownicy, którzy na bieżąco obserwują wodę.

Nie warto ryzykować

Sanepid przypomina na swoich stronach internetowych, że w przypadku obfitego zakwitu sinic, stacja zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości ze strony układu pokarmowego w tym biegunka, wymioty i bóle brzucha.

Mapa, na którą nanoszone są aktualne informacje o stanie kąpielisk, znajduje się pod adresem https://sk.gis.gov.pl/index.php/kapieliska/mapa.

pkr

Zobacz więcej na temat: POLSKA pomorskie Sanepid
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sinice w Bałtyku. Zamknięto kąpieliska w Gdańsku i Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 09:57
Z informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (WSSE) w Gdańsku wynika, że zakaz kąpieli spowodowany wykwitem sinic obowiązuje we wtorek w dwóch kąpieliskach w Gdańsku - Sobieszewie i na Stogach, oraz w trzech w Gdyni – Orłowie, Redłowie i w Śródmieściu. WSSE podkreśla, że sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie.
rozwiń zwiń