X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich. Jeszcze 133 tys. wolnych miejsc

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 19:36
We wszystkich województwach zakończył się I etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Szkoły rozpoczęły już rekrutację uzupełniającą. Według MEN na absolwentów w skali całego kraju czeka nadal 133 425 wolnych miejsc.
Konferencja prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej
Konferencja prasowa Ministerstwa Edukacji NarodowejFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W całym kraju trwa rekrutacja do szkół średnich – szczególna, gdyż w tym roku o przyjęcie do szkół ubiega się więcej uczniów niż w latach ubiegłych. Chodzi o dwa roczniki: pierwszy rocznik absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych i ostatni rocznik gimnazjalistów.

szkoła podanie rekrutacja 1200.jpg
Rusza rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich. Sprawdź, gdzie są jeszcze wolne miejsca

Resort edukacji przypomina, że dla 726 751 absolwentów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych w całym kraju przygotowano w skali całego kraju 830 234 miejsc, czyli o ponad 103 tys. miejsc więcej niż uczniów. Po rekrutacji zasadniczej do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych dostało się blisko 90 proc. uczniów.

Liczba wolnych miejsc, o jakie mogą ubiegać się uczniowie w rekrutacji uzupełniającej, jest różna w poszczególnych województwach.

93 proc. uczniów w stolicy przyjętych

Jeszcze niedawno najwięcej wątpliwości budziła rekrutacja w Warszawie i to, czy wszyscy kandydaci znajdą miejsce w szkołach średnich, a szczególnie w liceach.

Okazuje się, że dla 27 911 absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych w stolicy przygotowano 43 024 miejsca. Do 24 lipca br. uczniowie w Warszawie potwierdzali wolę podjęcia nauki w danej szkole. Dzień później, 25 lipca warszawskie szkoły ogłosiły listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Do szkół w rekrutacji zasadniczej zostało przyjętych się 93 proc. kandydatów. Na pozostałych uczniów wciąż czeka 6 221 wolnych miejsc.

Harmonogram rekrutacji uzupełniającej

Resort edukacji wskazuje, że liczba wolnych miejsc w warszawskich szkołach prezentowana 16 lipca (wtedy ogłoszono listy uczniów zakwalifikowanych do szkół) znacznie różni się od tej, jaką warszawski ratusz przedstawił po zakończeniu rekrutacji zasadniczej.

Harmonogram rekrutacji uzupełniającej, podobnie jak rekrutacji zasadniczej, ustalają kuratorzy oświaty. W Warszawie uczniowie mogą składać wnioski o przyjęcie od 26 do 30 lipca. W poniedziałek, 19 sierpnia o godz. 12.00 komisje rekrutacyjne w szkołach ogłoszą listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Następnie od 19 do 27 sierpnia uczniowie będą potwierdzali wolę podjęcia nauki w danej szkole. W środę, 28 sierpnia o godz. 10.00 zostaną ogłoszone listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, zaś o godz. 12.00 szkoły podadzą informację o liczbie wolnych miejsc.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iwona Michałek: nie ma chaosu w systemie oświaty

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 12:45
- Mimo kumulacji roczników ponad 90 proc. uczniów dostało się do wybranych szkół. Jest to bardzo podobny poziom, jak ubiegłym roku. Samorządy w większości dobrze się przygotowały do tej sytuacji. W wielu miastach sytuacja jest lepsza niż rok temu – powiedziała w Polskim Radiu 24 Iwona Michałek, wiceminister edukacji.
rozwiń zwiń