X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Serwis specjalny

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 06:00
63 dni walki. 63 dni wolności. 63 dni tragedii. W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Portal PolskieRadio.pl zaprasza na stronę serwisu specjalnego. 
Patrol pod dowództwem por. Stanisława Jankowskiego Agatona w dniu 1 sierpnia 1944.
Patrol pod dowództwem por. Stanisława Jankowskiego "Agatona" w dniu 1 sierpnia 1944.Foto: Wikipedia/Stefan Bałuk

W serwisie www.powstaniewarszawskie.polskieradio.pl prezentujemy historię Powstania dzień po dniu za pomocą multimedialnego kalendarium. Ilustrujemy je setkami archiwalnych dźwięków ze wspomnieniami uczestników walk oraz filmami, w których razem z ekspertami z Muzeum Powstania Warszawskiego przedstawiamy najważniejsze wydarzenia tamtych dni. Schodzimy do kanałów, zdobywamy PAST-ę i Dworzec Gdański, jesteśmy w miejscu nadania pierwszej audycji powstańczej radiostacji "Błyskawica", śledzimy zrzuty aliantów na Warszawę, odwiedzamy miejsce eksplozji czołgu-pułapki i desantujemy Czerniaków. Na interaktywnej mapie pokazujemy zmiany zasięgu działań powstańców.

Oddzielne miejsca w serwisie poświęcamy rzezi Woli, największemu ludobójstwu Niemców oraz śmierci najwybitniejszego poety pokolenia Kolumbów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Po raz pierwszy prezentujemy niezwykłe nagranie "Pamiętnika z Powstania Warszawskiego" – sam autor, Miron Białoszewski przeczytał go na antenie Polskiego Radia w 1981 roku. Na stronach naszego serwisu będzie dostępny od 1 sierpnia do 2 października.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak