X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sinice odpuszczają. Czynne są wszystkie nadbałtyckie kąpieliska

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 09:39
We wtorek rano czynne są wszystkie kąpieliska zorganizowane nad Bałtykiem. W regionie zachodniopomorskim zakaz korzystania z wody obowiązuje na Stawku w Gryficach oraz w Choszcznie nad Jeziorem Klukom.
Nieczynne pozostaje jedynie kąpielisko w Mikoszewie
Nieczynne pozostaje jedynie kąpielisko w MikoszewieFoto: Shutterstock

Aktualną informację dotyczącą stanu wody w kąpieliskach zamieścił na swojej stronie internetowej Główny Inspektor Sanitarny. Wynika z niej, że we wtorek rano kąpiel możliwa jest we wszystkich przeznaczonych do tego miejscach, które zorganizowano nad Bałtykiem.

We wtorek utrzymuje się natomiast zakaz korzystania z wody w dwóch zbiornikach śródlądowych, zlokalizowanych na terenie woj. zachodniopomorskiego. Chodzi o Stawek w Gryficach, gdzie zaobserwowano zakwit sinic oraz kąpielisko w Choszcznie nad Jeziorem Klukom, gdzie kąpieli zabronił – na podstawie wyników badań wody, lokalny Sanepid.

Sanepid podkreśla, że stan wody w poszczególnych kąpieliskach nadmorskich może nagle ulec pogorszeniu na tyle, że wprowadzony zostanie w nich zakaz korzystania z wody. Stanie się tak m.in. wówczas, gdy w przybrzeżnych wodach Bałtyku ponownie pojawią się zakwity sinic. Ich skupiska utrzymują się na powierzchni wody niemal od początku sezonu: przemieszczają się one nieustannie przenoszone przez wiatr i prądy morskie.

Decyzję o dopuszczeniu lub nie kąpieli w danym miejscu podejmują wspólnie pracownicy Sanepidu i ratownicy, którzy na bieżąco obserwują wodę.

Mapa, na którą nanoszone są aktualne informacje o stanie kąpielisk, znajduje się pod adresem https://sk.gis.gov.pl/index.php/kapieliska/mapa.

Sanepid przypomina na swoich stronach internetowych, że w przypadku obfitego zakwitu sinic, stacja zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości ze strony układu pokarmowego w tym biegunka, wymioty i bóle brzucha. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poprawiają się warunki kąpieli nad Morzem Bałtyckim

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 14:14
Biała flaga powiewa na plażach w Gdańsku, na Mierzei Wiślanej i nad otwartym morzem. Z powodu sinic nie można kąpać się natomiast w północnej części Sopotu, w Gdyni, Pucku i na jednym kąpielisku w Helu. Temperatura wody w zatoce to około 25 stopni, a nad otwartym morzem około 21.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz kąpieli przy 21 nadmorskich plażach. Sprawdź jakich

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 15:24
Zakaz obowiązuje na terenie woj. pomorskiego. W 19 kąpieliskach zaobserwowano zakwity sinic, w dwóch innych wykryto zanieczyszczenie w postaci nadmiernej ilości bakterii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sinice kwitną w Bałtyku. Sprawdź, gdzie nie wolno wejść do morza

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 14:47
Zamknięta jest większość nadmorskich kąpielisk w Trójmieście, w tym wszystkie w Gdyni. Kąpiel uniemożliwia zakwit sinic. W Gdańsku do wody można wejść w trzech miejscach na Wyspie Sobieszewskiej, a w Sopocie – w czterech lokalizacjach. 
rozwiń zwiń