X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Zakończyła się akcja wydobycia niewybuchów z Zalewu Szczecińskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:46
Zakończyła się akcja wydobycia niewybuchów z Zalewu Szczecińskiego. Saperzy przetransportowali pociski na morski poligon. - Operacja przebiegła płynnie, było niewielkie opóźnienie, ale okręt z niewybuchami opuścił już główki portu w Świnoujściu - poinformował rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski.
Panorama Świnoujścia
Panorama ŚwinoujściaFoto: shutterstock

Na głębokości 6 i 12 metrów na dnie toru wodnego Szczecin-Świnoujście od czasów II wojny światowej zalegały brytyjska lotnicza mina morska typu Mark VI oraz niemiecka bomba głębinowa typu DM. Podniesienie niewybuchów rozpoczęło się o godzinie 5 rano. 

Na czas wydobycia i transportu wstrzymano ruch statków na redzie i na Zalewie Szczecińskim oraz wydano bezwzględny zakaz wchodzenia do morza i na plażę w odległości 750 metrów od falochronu zachodniego. 

- Operacja przebiegła płynnie, było niewielkie opóźnienie, ale okręt z niewybuchami opuścił już główki portu w Świnoujściu i płynie na jeden z poligonów morskich w Zatoce Pomorskiej - powiedział PAP w poniedziałek rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski. 

Na czas transportu niewybuchów kanałem prezydent Świnoujścia zarządził ewakuację części mieszkańców. Zostało również wstrzymane kursowanie pociągów oraz promów na obu przeprawach.

pb, jo

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bolesławiec: ponowna ewakuacja mieszkańców po znalezieniu niewybuchów na placu budowy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 10:38
O godz. 9 rozpoczęła się ponowna ewakuacja mieszkańców Bolesławca, która obejmie obszar w promieniu 150 m od placu budowy, gdzie w czwartek znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Akcja saperska ma rozpocząć się o godz. 11.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świnoujście: wydobyto minę-niewybuch z okresu II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 08:57
Nurkowie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli minę z okresu drugiej wojny światowej. Obecnie niewybuch jest transportowany na poligon morski, gdzie będzie zdetonowany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka operacja w Świnoujściu. Usuną niewybuchy, mieszkańców czeka ewakuacja

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 14:57
Wydobycie i neutralizację dwóch niewybuchów z czasów II wojny światowej zalegających na torze wodnym Szczecin-Świnoujście zaplanowano na poniedziałek. Ewakuowana zostanie część mieszkańców miasta, wstrzymany będzie m.in. ruch promów, statków i pociągów.
rozwiń zwiń