X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Śląska Policja przechwyciła nielegalny transport śmieci. Jechały z Niemiec do Polski

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 10:54
Śląscy policjanci udaremnili transport odpadów komunalnych z Niemiec, które miały trafić do jednego z zakładów na Śląsku. Przewożone ciężarówką śmieci były przykryte warstwą legalnych, zadeklarowanych odpadów - podał w poniedziałek zespół prasowy śląskiej policji.
Nielegalny transport śmieci z Niemiec przechwyciła Śląska Policja
Nielegalny transport śmieci z Niemiec przechwyciła Śląska PolicjaFoto: slaska.policja.gov.pl

Informację o tym, że do jednego z zakładów na Śląsku zmierza transport odpadów komunalnych z Niemiec, uzyskali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej.

Sortować, nie konsumować – jak radzimy sobie z gospodarką odpadami?
kontener łąka pole śmieci odpady 1200.jpg
Sortować, nie konsumować – jak radzimy sobie z gospodarką odpadami?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi transgranicznego przemieszczania odpadów, przewożenie do Polaki takich śmieci jest nielegalne. Może za to grozić kara do 5 lat więzienia.

Nielegalny transport śmieci przykryty legalnymi i zadeklarowanymi odpadami

- Podejrzany samochód ciężarowy z naczepą został ujawniony przez stróżów prawa na autostradzie A1 w Zabrzu. Policjanci zatrzymali pojazd, a następnie wspólnie z inspektorami śląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili jego kontrolę. W dokumentach transportu z terytorium Niemiec, jako przewożone rzeczy, figurowały odpady mogące stanowić paliwo alternatywne. Jednak na naczepie samochodu ciężarowego, pod warstwą zadeklarowanych śmieci, kontrolujący ujawnili duże ilości odpadów komunalnych - podała śląska policja.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Pożary wysypisk. Rakotwórcze substancje w pogorzeliskach

W kontroli brali również udział inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach oraz policjanci z komend w Zabrzu i Tarnowskich Górach.

Przewoźnikowi grozi 12 tys. kary

Pojazd wraz z nielegalnym ładunkiem trafił na parking strzeżony, gdzie zaczeka na decyzję Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska o jego odesłaniu. Inspektorzy stwierdzili dwa naruszenia przepisów przez przewoźnika. Jedno dotyczy przewożenia odpadów w sposób umożliwiający ich mieszanie się, natomiast drugie to brak zezwolenia na wwóz odpadów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zobacz film z akcji Śląskiej Policji.

Kara administracyjna, jaka grozi przewoźnikowi, to maksymalna możliwa do nałożenia kara wskutek kontroli drogowej, czyli 12 tys. zł. Natomiast policjanci prowadzą czynności w związku z popełnieniem przestępstwa wwiezienia do Polski z zagranicy odpadów komunalnych.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gliwice: kolejne przypadki pożarów taksówek. Jednej nocy spłonęły trzy samochody

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 12:15
W gliwicach w ciągu nocy spłonęły trzy taksówki jednej korporacji. Nikomu nic sie nie stało, a wstępne ustalenia policji mówią o celowym działaniu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazowieckie: eksplozja niewybuchu. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 18:10
W miejscowości Czarnowo w powiecie ostrołęckim w wyniku eksplozji na prywatnej posesji zginęło dwóch mężczyzn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stołeczni policjanci zatrzymali złodziei niemieckich samochodów

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 06:40
Transgraniczny pościg za złodziejami niemieckich samochodów. Trzech złodziei zatrzymali stołeczni policjanci na autostradzie A2 w pobliżu Warszawy. Przestępcy wracali skradzionym w Niemczech samochodem. Wcześniej uciekali przed niemiecką policją innym autem skradzionym na terenie naszych sąsiadów.
rozwiń zwiń