X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rząd wprowadza Rejestr Danych Kontaktowych. Łatwiejsza komunikacja z urzędami

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 06:44
Rząd na dzisiejszym posiedzeniu zajmie się między innymi projektem ustawy, która ma wprowadzić podstawy prawne do stworzenia Rejestru Danych Kontaktowych (RDK). Rozwiązanie ma ułatwić kontakt urzędnika z obywatelem i przyspieszyć załatwienie spraw tego drugiego. Początek posiedzenia o godzinie 10.
Audio
Posiedzenie rządu. Zdjęcie ilustracyjne
Posiedzenie rządu. Zdjęcie ilustracyjne Foto: premier.gov.pl

Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu będzie rozpatrywać między innymi projekt ustawy pozwalający stworzyć Rejestr Danych Kontaktowych. Projekt ustawy przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji. Nowelizuje ona kilka przepisów.

Coraz bliżej zmian dotyczących przekazywania danych osobowych przez internet
kawecki maciej_1200.jpg
Coraz bliżej zmian dotyczących przekazywania danych osobowych przez internet

Resort w projekcie wskazuje, że współcześnie wiele spraw obywatela w urzędach mogłoby zostać rozwiązanych o wiele szybciej dzięki dostępnym pod ręką informacjom takim jak adres mailowy, czy numer telefonu komórkowego.

"Książka telefoniczna" do komunikacji obywateli z urzędami

Dane zawarte w RDK będą podawane tylko raz, dobrowolnie, by później mogły być dostępne w każdym urzędzie niezależnie od rozpatrywanej sprawy. Pracownicy administracji publicznej mogliby też dzięki temu poinformować zainteresowanego na przykład o zbliżającym się terminie na złożenie dokumentów.

Ministerstwo Cyfryzacji porównuje proponowane rozwiązanie do współczesnej książki telefonicznej. Z tą różnicą, że RDK miałoby formę elektroniczną i gwarantowałoby bezpieczeństwo danych osobowych.

W RDK byłyby gromadzone PESEL, imię i nazwisko oraz - zależnie od woli obywatela - adres poczty elektronicznej i numer telefonu komórkowego. Zainteresowany miałby też wgląd do swoich danych przez internet, mógłby je zaktualizować i usunąć.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

RODO weszło w życie. Mamy więcej praw

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 09:40
25 maja w życie weszło RODO, czyli unijne Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych. - Od dziś mamy większą ochronę, mamy więcej praw jako obywatele, by zarządzać swoimi danymi - mówił w "Sygnałach dnia" Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: musimy chronić polskie wartości, a nie fanaberie ideologiczne

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 15:32
- Dziękujemy naszym paniom, dziękujemy paniom domu, paniom Polski, naszym polskim kobietom za to, że strzegą domowego ogniska, że strzegą wartości tak bliskich sercu każdego Polaka, a nie jakichś fanaberii ideologicznych - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku w Ostrzeszowie (woj. wielkopolskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Organizacja lotów VIP-ów. Michał Dworczyk: do piątku projekt ustawy

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 16:55
- Do piątku przygotujemy pierwszą wersję projektu ustawy o organizacji lotów najważniejszych osób w państwie. Będziemy chcieli ją konsultować również z klubami parlamentarnymi - oświadczył szef KRPM Michał Dworczyk. Dodał, że tym razem liczy na udział PO w konsultacjach. 
rozwiń zwiń