X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Pracowity dzień strażaków. Ponad 200 interwencji po gwałtownych burzach

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 10:36
- W ciągu ostatniej doby straż pożarna interweniowała 208 razy, aby usunąć skutki burz, które przeszły nad Polską - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Burze spowodowały też awarie energetyczne.
Audio
  • Paweł Frątczak o działaniach straży pożarnej (IAR)
Burza z piorunami. Zdjęcie ilustracyjne
Burza z piorunami. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Patryk Kosmider / shutterstock

Strażacy usuwali głównie połamane drzewa i wypompowywali wodę.

Zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz poinformował na Twitterze, że w woj. lubelskim uszkodzeniu uległy 23 dachy a w woj. świętokrzyskim - 15. Burze spowodowały też awarie energetyczne: w woj. lubelskim bez prądu pozostaje 2 tys. odbiorców, małopolskim - 1,7 tys., świętokrzyskim – 1,6 tys. a podlaskim – 560. 

Lubelskie: ponad 90 interwencji strażaków w związku z burzami

Ponad 90 razy lubelscy strażacy wyjeżdżali do usuwania skutków burz. Nikt nie ucierpiał. Było też konieczności ewakuacji obozów harcerskich.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Ostrzeżenia IMGW. Niebezpieczne burze, grad i porywy wiatru

CZYTAJ RÓWNIEŻ
burza grad 1200.jpg
IMGW: silny deszcz i burze z gradem. Ostrzeżenia dla wschodu i wybrzeża

Najwięcej interwencji było w powiecie lubelskim - 15, świdnickim - 9 oraz chełmskim - 7. Doszło do uszkodzenia piętnastu budynków mieszkalnych i 12 gospodarczych. Służby techniczne i strażacy interweniowali też przy 5 uszkodzonych liniach energetycznych. 7 razy gaszone były pożary będące skutkiem piorunów. Pozostałe wyjazdy miały związek z podtopieniami, a także usuwaniem ołamanych drzew i konarów. Liczba zgłoszeń rośnie, burze cały czas przechodzą przez Lubelszczyznę.

Świętokrzyskie: 50 interwencji strażaków po intensywnych opadach

W nocy z poniedziałku na wtorek region świętokrzyski nawiedziły intensywne opady deszczu, połączone z burzami. Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. asp. Sławomir Łodej, do godziny 8.00 w regionie świętokrzyskim było 50 interwencji.

- Wichura uszkodziła 16 dachów. 20 interwencji dotyczyło połamanych drzew, a w 12 przypadkach wypompowywaliśmy wodę z zalanych piwnic budynków – powiedział Łodej.

Najwięcej interwencji było w powiatach opatowskim, ostrowieckim, kieleckim, jędrzejowskim i włoszczowskim. - Właściwie tylko w tych powiatach gwałtowne deszcze połączone z burzami wyrządziły szkody. W pozostałych było spokojnie. Interwencji będzie z pewnością więcej, bo zgłoszenia cały czas do nas napływają – zaznaczył strażak.

Śląsk: przekroczone stany ostrzegawcze wody po burzach

Intensywne opady deszczu w województwie śląskim spowodowały wzrost poziomu wody w rzekach. W dwóch miejscach przekroczone są stany ostrzegawcze - w miejscowości Bojszowy na rzece Gostynii oraz w miejscowości Szabelnia na Brynicy.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Alert pogodowy RCB dla południowo-wschodniej Polski. Silne burze z gradem

W związku z burzami strażacy interweniowali w regionie ponad 30 razy. Najwięcej zgłoszeń było z Katowic, Sosnowca i Raciborza. Były to głównie zalane jezdnie, piwnice i połamane drzewa. Podtopiona została między innymi droga krajowa nr 86 - pod wiaduktem koło IKEI w Katowicach. Trwa wypompowywanie wody w tym miejscu.

Służbom energetycznym udało się usunąć awarię prądu w Ustroniu. Bez energii elektrycznej po nocy było blisko 800 gospodarstw.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prognoza pogody. Będzie ciepło, ale z burzami i gradem

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 06:25
W Polsce w ciągu najbliższych dni wciąż możemy spodziewać się wysokich temperatur dzięki napływającym ciepłym masom powietrza podzwrotnikowego. Prognoza pogody zawiera jednak także niepokojące informacje o możliwych burzach, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju.
rozwiń zwiń