X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Ważny lek dla diabetyków wycofany. Chodzi o wadę jakościową

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 14:29
Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu tabletek Thiogamma, które stosuje się w zaburzeniach czucia związanych z neuropatią cukrzycową. Powodem tej decyzji była wada jakościowa leku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Decyzja GIF dotyczy leku Thiogamma, 600 mg, 60 powlekanych tabletek, o numerze serii 15E138 i terminie ważności: 04.2020. Podmiotem odpowiedzialnym jest firma Wörwag Pharma GmbH&Co. KG, Niemcy. Decyzja jest opatrzona klauzulą natychmiastowej wykonalności i dotyczy obrotu lekiem na terenie całego kraju.

szumowski_1200.jpg
Minister zdrowia: wznowiono dostawy substancji do produkcji leków

Neuropatia cukrzycowa to jedno z najczęstszych powikłań cukrzycy. Cierpi na nią około połowa wszystkich diabetyków. Schorzenie polega na uszkodzeniu nerwów czuciowych i ruchowych.

Może też dotykać nerwów autonomicznych, które unerwiają narządy wewnętrzne i regulują procesy fizjologiczne. Choroba objawia się najczęściej bólem w dłoniach i stopach, a nawet utratą czucia w tych częściach ciała.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak