X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mazowiecki "okrągły stół" oświatowy. Wojewoda zdradza szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 15:06
5 września w Warszawie odbędzie się "okrągły stół" poświęcony edukacji w województwie mazowieckim. - Poza dużą reformą, którą kończymy wprowadzać w tej kadencji, w dalszym ciągu edukacja wymaga nowych decyzji - powiedział Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki. 
Audio
  • Mazowiecki „okrągły stół” oświatowy 5 września. Relacja Martyny Szymczak (IAR)
Zdzisław Sipiera
Zdzisław SipieraFoto: PAP/Tomasz Gzell

Poinformował o tym wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Dyskusja odbędzie się w siedzibie urzędu i rozpocznie się o godzinie 13.00. Podobne spotkania na przełomie sierpnia i września będą w każdym z województw. Wnioski z debat mają trafić na ogólnokrajowe obrady „okrągłego stołu” edukacyjnego.

Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki, ma nadzieję, że spotkanie pokaże kierunek rozwoju edukacji. - Poza dużą reformą, którą kończymy wprowadzać w tej kadencji, w dalszym ciągu edukacja wymaga nowych decyzji. Ale muszą być one podejmowane szeroko - mówił w trakcie konferencji prasowej Sipiera.

- Dlatego słuchamy najbardziej zainteresowanych, czyli od uczniów, rodziców, dyrektorów szkół, NGS’ów - dodał.

para prezydencka f 1200.jpg
"Tornister Pełen Uśmiechów". Para prezydencka wsparła akcję Caritas Polska

Specjalny formularz zgłoszeniowy uruchomiony

W dyskusji wezmą udział członkowie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, czyli reprezentanci rządu, samorządu, związków zawodowych i pracodawców. Ale jak dodaje mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska, chęć udziału w obradach od poniedziałku mogą zgłosić wszyscy chętni.

- Będziemy od poniedziałku uruchamiali specjalny formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Ten formularz jest już gotowy i jest naprawdę bardzo prosty do wypełnienia. Wybieramy przedstawiciela, czy to będzie na przykład przedstawiciel samorządów uczniowskich, czy rad rodziców, szkół publicznych, niepublicznych, czy nauczyciel - wyjaśnia Aurelia Michałowska.

23 sierpnia, po weryfikacji zgłoszeń, kuratorium będzie wysyłać zaproszenia. Mazowiecki Urząd Wojewódzki przewiduje, ze w spotkaniu weźmie udział około 90 osób. Jeśli zgłoszeń będzie więcej, o udziale zadecyduje losowanie. Według informacji Ministerstwa edukacji, kolejne obrady ogólnopolskiego „okrągłego stołu” oświatowego mają się odbyć jeszcze we wrześniu.

kad

Zobacz więcej na temat: POLSKA edukacja mazowieckie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: dążymy do tego, by każdy miał równe szanse i możliwości

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 16:00
- Jako PiS uznajemy, że Polacy to wspólnota i wszyscy w tej wspólnocie muszą mieć równe prawa. Naszym dążeniem jest doprowadzenie do tego, by każdy, niezależnie od tego, gdzie mieszka, miał równe szanse i równe możliwości - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas pikniku rodzinnego "Dobry czas dla Polski" w Zbuczynie w woj. mazowieckim.
rozwiń zwiń