X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński: rząd PiS jest wiarygodny i dotrzymuje swoich obietnic

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 14:21
- Uczyniliśmy polską demokrację realną, Polacy dzisiaj mają coś do powiedzenia. Polacy zdecydowali, że chcą programu, który przedstawiliśmy i ten program został zrealizowany - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli (Podkarpackie).
Audio
  • Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas pikniku rodzinnego w Stalowej Woli (PR 24)
Jarosław Kaczyński przemawia podczas pikniku rodzinnego PiS w Stalowej Woli
Jarosław Kaczyński przemawia podczas pikniku rodzinnego PiS w Stalowej WoliFoto: PAP/Darek Delmanowicz
  • Jarosław Kaczyński zaznaczył, że rząd PiS jest wiarygodny i dotrzymuje swoich obietnic
  • prezes PiS mówił, że inwestycje w Stalowej Woli mają szczególne znaczenie, ponieważ dotyczą branży zbrojeniowej, a więc pośrednio modernizacji polskiej armii
  • lider PiS apelował o poparcie jego partii w wyborach parlamentarnych

Jarosław Kaczyński podczas ostatniego pikniku rodzinnego partii w Stalowej Woli podsumowywał dotychczasowe spotkania.

- Wszędzie było podobnie - wszędzie było radośnie. Wszędzie ludzie, którzy uczestniczyli w tych spotkaniach, mówili o tym, że jest zmiana, że się poprawiło. My nie mówimy oczywiście, że wszystko dzisiaj w Polsce jest dobrze, to jeszcze daleka droga. Musimy przecież dogonić tych, którzy są na zachód od naszych granic, ale jest lepiej. Okazało się, że można. Można zmieniać Polskę. Pokazaliśmy, że władza, która chce, jest w stanie tego dokonać, że nie ma barier, których nie można przekroczyć - stwierdził prezes PiS.

premier-1200-pap.jpg
Premier: wierzę, że za dekadę lub dwie przeskoczymy poziom życia Europy Zachodniej

- Jest drugie, dobre doświadczenie, sądzę, że dobre dla Polski na lata, na dziesięciolecia, dobre dla polskiej demokracji - to jest to, że można dotrzymać słowa, że władza może być wiarygodna, że może coś powiedzieć, a później zrobić. Myśmy powiedzieli i w ogromnej większości to, co zostało zapowiedziane, zostało wykonane - dodał.

Szef PiS podkreślił, że podstawą demokracji jest wiarygodność. - Jeśli w demokracji ktoś coś zapowiada - mówię tutaj o tych, którzy kandydują, o partiach politycznych - a później tego nie robi, to okazuje się, że cała demokracja jest w istocie fikcją, jest tylko wprowadzaniem ludzi w błąd, wielką manipulacją - zaznaczył.

- Myśmy uczynili tę demokrację, polską demokrację, realną. Polacy dzisiaj mają coś do powiedzenia, Polacy zdecydowali, że chcą tego programu, który żeśmy przedstawili i ten program został zrealizowany. To naprawdę bardzo ważne - ocenił Jarosław Kaczyński.

"Stalowa Wola odzyskuje siły"

Lider PiS zwrócił jednocześnie uwagę, że ważne jest też to, że "tam gdzie istnieje współpraca między władzą rządową a samorządową, miejską, powiatową, tam te wyniki są najlepsze".

Jako przykład wskazał włodarzy Stalowej Woli. - Pięknie współpracują z tą władzą, która jest w Warszawie i jakie są wyniki? Proszę państwa, Stalowa Wola odzyskuje siły. Wielkie zakłady w Stalowej Woli otrzymały zamówienia na 6 mld zł - wskazał Jarosław Kaczyński.

- To jest perspektywa, to są zamówienia z tej sfery, która jest właściwa dla tych zakładów - zbrojeniowej. Ale Polska położona w tym miejscu, w którym leży, musi wydawać znaczne środki na to, aby nasza armia była rozbudowywana i silna. I to miasto, ten zakład temu służy - dodał.

Zapewnił, że będą nowe zamówienia i większe zatrudnienie. "A to jest po prostu podstawa, podstawa życia tego miasta, wokół tego, co się nazywa Huta Stalowa Wola" - mówił szef PiS.

Pikniki rodzinne PiS

Politycy PiS zainaugurowali objazd po kraju w formule pikników rodzinnych pod hasłem "Dobry czas dla Polski" w połowie lipca br. w gminie Gózd na Mazowszu. Do tej pory odbyło się kilkadziesiąt takich pikników. Jak przekonuje zastępca rzecznika partii Radosław Fogiel, taka nieformalna formuła przyjęła się i sprawdziła. W sumie, jak szacują organizatorzy, wzięło w nich udział kilkaset tysięcy osób.

- Teraz pora na otwarcie nowego etapu wyborczych spotkań, które będą miały już bardziej tradycyjną formę - mówi szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Suski. Zdaniem polityka, to najlepszy sposób na kontakt z wyborcami, który jest znakomitą okazją do rozmów i wymiany poglądów.

mr, IAR, PAP, PiS/Twitter

Czytaj także

Prezydent, premier i prezes PiS na czele rankingu zaufania. Marek Kuchciński wyprzedza Grzegorza Schetynę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 14:36
Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 48,8 proc. respondentów, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu 44,9 proc., a prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu 37,6 proc. - wynika z sondażu IBRiS zrealizowanego dla portalu Onet.pl.
rozwiń zwiń