X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Marek Sawicki (PSL): potrafimy odczytywać wyzwania ducha przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 08:00
- PSL ma swój program. PSL się zmienia. Potrafimy odczytywać wyzwania ducha przyszłości - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki.
Audio
  • 21.08.2019 Gość PR24: poseł: Marek Sawicki (PSL): "PSL ma swój program. PSL się zmienia, Potrafimy odczytywać wyzwania ducha przyszłości".
Poseł Marek Sawicki (PSL)
Poseł Marek Sawicki (PSL)Foto: T. Barański/PR24

- Do wyborów nie idziemy ani jako any-PiS, ani jako anty-opozycja. PSL ma swój program. Potrafimy odczytywać wyzwania ducha przyszłości. PSL się zmienia, bo my jako politycy się zmieniamy. Musimy zmienić naszą ofertę - przekonywał w Polskim Radiu 24 poseł Marek Sawicki. Podczas rozmowy zauważył, że dobrze się stało, że do jesiennych wyborów przystąpią trzy, odmienne ideowo i programowo, bloki polityczne. - Dobre są te trzy bloki w najbliższych wyborach. To daje większą szansę na wyższą aktywność wyborczą Polaków. Każdy z bloków prezentuje swój program, a nie tylko chęć walki z PiS - powiedział Marek Sawicki, który pytany o koalicję z Kukiz'15 dodał: - Trzeba się cieszyć. 4 lata temu byliśmy daleko od siebie. A okazuje się, że można porozumieć się w obrębie wartości programowych. Te wartości doprowadziły nas do wspólnej listy.

Gość Polskiego Radia 24 mówił szczegółowo o poszczególnych punktach program, który ma dać PSL-owi wyborczy sukces. - Chcemy zamienić trzynastą emeryturę na emeryturę bez podatku. Trzeba odejść od podatków CIT i VAT i postawić na prosty podatek przychodowy. To da oszczędności w administracji - wyliczał. Przekonywał jednocześnie, że PSL "chce podtrzymać programy socjalne", a program PSL-u "jest kierowany głównie do przedsiębiorców, do ludzi, którzy wytwarzają budżet". Mówił też o koniecznych zmianach w systemie emerytalnym. - W Polsce będzie ubywało pracujących. Miedzy innymi dlatego trzeba poważnie zastanowić się nad zmianą tego systemu - przekonywał. Dodał, że politycy PSL są "politykami miejsca". - W PO czy PiS ważniejszy od ludzi jest partyjny szyld. Nie ma znaczenie, gdzie kogo w jaki okręg prezes czy przewodniczący rzuci. W PSL jest inaczej - podsumował.


Czytaj także:
krzyż free 280.jpg
Marek Sawicki: PSL nie przyłoży ręki do wyprowadzania krzyży ze szkół

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała: 

Polskie Radio 24/tb

------------------------

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 07.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek: zbłądziliśmy wstępując do Koalicji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 16:54
– Są dwa warianty. Klasyczna koalicja z Platformą Obywatelską, ale bez lewicy, lub samodzielny start Polskiego Stronnictwa Ludowego. Innej możliwości nie ma – powiedział Eugeniusz Kłopotek z PSL. – Jestem przekonany, że nawet idąc samodzielnie będziemy zdolni przekroczyć próg wyborczy 5 proc. – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasz prezydent, wasz premier. Rysuje się koalicja PO-PSL

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 13:31
Sojusz Platformy z PSL i osobno blok lewicowy - to scenariusz, który zaczyna się rysować jako prawdopodobny na jesienne wybory.  - Konsekwencją strategicznego aliansu PO-PSL byłoby odrzucenie lewicy, która byłaby skazana na utworzenie własnego bloku - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sawicki: jesteśmy otwarci na Platformę Obywatelską, ale bez lewicy

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 15:25
- Prezes Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że projekt Koalicji Polskiej jest otwarty dla Platformy Obywatelskiej, ale bez lewicy. A zatem w tym zakresie jest to decyzja PO – podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Paszyk (PSL): w PSL panuje atmosfera "wszystkie ręce na pokład"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 19:02
– Jeśli Grzegorz Schetyna wybierze Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie to dowód na to, że Platforma Obywatelska skręca w lewo. Wtedy nasze drogi w wyborach parlamentarnych rozejdą się – powiedział Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Żółtaniecki: PSL boi się utraty elektoratu na rzecz PiS

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 15:04
- PSL boi się utraty elektoratu na rzecz PiS. Z jednej strony mamy prezesa Kosiniaka-Kamysza, Adama Jarubasa, którzy są w pewnym sensie "platformiani" i mamy polityków "wiejskich", którzy jeździliby traktorami jak np. Jarosław Kalinowski. Jest to partia niezwykle niespójna wewnętrznie - ocenił prof. dr hab. Ryszard Żółtaniecki z Collegium Civitas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Tomczak: centrowego skrzydła w Platformie Obywatelskiej już praktycznie nie ma

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:39
– Przez ostatnie dwa lata Platforma Obywatelska absorbuje kolejne środowiska lewicowe. Jest to dla niej szkodliwe i spychające ją na pozycje centro-lewicowe – powiedział Jacek Tomczak z Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Dla wielu wyborców niezrozumiała jest obecna linia partii, są wobec niej krytyczni – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sawicki: na pewno będzie porozumienie między PSL a Kukiz'15

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 14:50
- Z Kukiz'15 umówiliśmy się, że po wyborach tworzymy jeden klub parlamentarny i zapisujemy to we wspólnym porozumieniu - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki, poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Sawicki: PSL i Kukiz'15 wprowadzą w Polsce model niemiecki

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 14:00
- Model niemiecki, czyli model mieszany, będziemy preferować do wprowadzenia po wyborach parlamentarnych - powiedział w PR24 Marek Sawicki. Poseł PSL zapowiedział wprowadzenie możliwości odwołania dowolnego posła oraz niemiecki system wyborczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sawicki: PSL nie przyłoży ręki do wyprowadzania krzyży ze szkół

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 15:00
- Jeżeli strona lewicowa będzie chciała wyprowadzić z polskich szkół krzyż, zlikwidować lekcje religii lub usunąć symbole religijne z innych instytucji, to PSL w żadnym porozumieniu nie będzie - grzmiał w PR24 Marek Sawicki.
rozwiń zwiń