X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jak chronić dzieci przed seksualizacją? Ordo Iuris udostępniło przewodnik "Prawa rodziców w szkole"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 13:00
Prawnicy Ordo Iuris udostępnili przewodnik "Prawa rodziców w szkole". Jest to odpowiedź na deklarację LGBT podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego, która ma wdrażać w warszawskich szkołach system edukacji seksualnej.
Celem akcji Caritasu Tornister pełen uśmiechów jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci
Celem akcji Caritasu "Tornister pełen uśmiechów" jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieciFoto: shutterstock.com

Eksperci Ordo Iuris zwracają uwagę na to, że program edukacji seksualnej wprowadzany do szkół, który jest zgodny ze "standardami WHO" może naruszać prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Czytaj więcej
1200_PAP_szkola.jpg
Apel KEP do rodziców ws. zajęć z edukacji seksualnej w szkołach

- Zagrożenie dla dzieci przybrało zupełnie nowe kształty po podpisaniu przez Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+ zapowiadającej wdrożenie edukacji seksualnej zgodnej ze "standardami WHO". Podobne programy zapowiedziano także w innych miastach. Masowe protesty rodziców i wyrazy oburzenia wielu nauczycieli zainspirowały nas do przygotowania wyczerpującego poradnika o prawach rodziców, któremu towarzyszy informator z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami oraz precyzyjne rodzicielskie oświadczenie wychowawcze. Chcemy, by te dokumenty dotarły jak najszerzej do rodziców - powiedział adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Ochrona dzieci, profanacje i LGBT głównymi tematami spotkania Rady Biskupów Diecezjalnych

Dochodzenie Ordo Iuris

Jest to część szerszej kampanii społecznej "Chrońmy dzieci!". "Prawnicy Ordo Iuris zbadali blisko 700 wskazanych przez rodziców szkół, uzyskując informacje o obecnych w nich organizacjach zewnętrznych i oferowanych przez nie programach. Obawy rodziców w wielu przypadkach okazały się całkowicie zasadne. Opublikowany w 2018 roku na stronach MEN raport z kampanii wskazywał, że 57 proc. dyrektorów szkół nie znało ustawowych przepisów chroniących prawa rodziców, a organizacje prowadzące edukację seksualną lub inne kontrowersyjne zajęcia tylko w 13 proc. przypadków uzyskały wymaganą ustawą zgodę Rady Rodziców na prowadzenie działalności w szkole" - napisali Prawnicy Ordo Iuris.

Publikacja przewodnika jest odpowiedzią na liczne apele środowisk rodzicielskich, nauczycielskich oraz niedawny apel Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, która podkreśliła, że dziecko nie może uczestniczyć w tego typu zajęciach bez zgody prawnych opiekunów.

Przewodnik "Prawa rodziców w szkole", informator zawierający najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi oraz rodzicielskie oświadczenie wychowawcze dostępne są bezpłatnie TUTAJ.

jp/ordoiuris.pl

 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata PR24. Ataki na abp. Marka Jędraszewskiego po słowach o tęczowej zarazie. "LGBT jest ideologią neobolszewicką"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 10:55
W sobotę w poznańskim klubie odbyły się wybory Mr. Gay Poland. Na zdjęciach z wydarzenia jedna z drag queen wystąpiła z "kukłą" z wizerunkiem abp. Marka Jędraszewskiego. W Polskim Radiu 24 odnieśli się do tego publicyści: Adam Borowski, Jacek Pochłopień i Maciej Mazurek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż IBRIS: tematy światopoglądowe najmniej ważne dla wyborców

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 09:30
Ankietowani wskazali, jakie tematy powinny być ważne w kampanii wyborczej. Wyniki sondażu IBRIS opublikowała "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Brudziński: nie będzie zgody PiS na adopcję dzieci przez pary homoseksualne

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 14:05
- Nie będzie zgody PiS na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Nie będzie zgody PiS, aby terminy matka, ojciec zamienić zapisami "rodzic jeden", "rodzic dwa", aby zmieniać dokumenty w urzędzie stanu cywilnego - zadeklarował szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński.
rozwiń zwiń