X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Adam Andruszkiewicz: zależy nam na tym, aby edukować, a nie wprowadzać cenzurę Internetu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 16:37
Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, mówiąc w środę w Łodzi o bezpieczeństwie w Internecie, podkreślił, że resortowi zależy na tym, aby edukować dzieci, młodzież, rodziców, a nie wprowadzać cenzurę.
Adam Andruszkiewicz
Adam AndruszkiewiczFoto: Twitter/Ministerstwo Cyfryzacji

Adam Andruszkiewicz wziął w środę w urzędzie wojewódzkim w Łodzi udział w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Podczas briefingu wielokrotnie podkreślił, że większość dzieci i młodych ludzi codziennie narażonych jest na niebezpieczeństwo w Internecie, stykając się m.in. z patologicznymi treściami.

Adam Andruszkiewicz sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji
andruszkiewicz 1200 fb.jpg
Adam Andruszkiewicz sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji

Adam Andruszkiewicz: trzeba chronić dzieci przed niebezpieczeństwami w Internecie

Z badań ministerstwa wynika, że dzieci i młodzież spędzają bardzo dużo czasu w przestrzeni cyfrowej, nawet cztery godziny dziennie. Rodzice często nie mają czasu przyglądać się temu, co robią ich pociechy spędzające czas przed komputerem czy smartfonem.

Dlatego resort zachęca rodziców, aby monitorowali, z jakich stron internetowych korzystają dzieci, aby sprawdzali, czy nie korzystają oni z wulgarnych treści, które ich demoralizują.

Minister zwrócił uwagę, że Internet to nie tylko wiedza, ale także zagrożenie. - Przestępców możemy spotkać nie tylko w świecie realnym, ale także w internecie - podkreślił Adam Andruszkiewicz.

Edukować, a nie cenzurować

Wśród zagrożeń wskazał na m.in. udostępnianie danych, narażanie się na ataki hakerskie i kradzieże. Dlatego - jak podkreślił - resortowi zależy na tym, aby edukować społeczeństwo, a nie wprowadzać cenzurę w sieci. Jak mówił, rząd premiera Mateusza Morawieckiego jest za tym, aby internet był strefą wolności i taką strefą pozostanie.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Szanse i zagrożenia dla procesu cyfryzacji polskiego społeczeństwa

Andruszkiewicz przypomniał, że obecnie realizowany jest przez resort projekt "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci", z którym ministerstwo chce dotrzeć do wszystkich województw.

Adam Andruszkiewicz: polska opozycja jest słaba
Adam Andruszkiewicz.jpg
Adam Andruszkiewicz: polska opozycja jest słaba

Również wojewoda łódzki Zbigniew Rau podkreślał, że bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni nie sprowadza się do zakazów, do cenzury, ale do akcji edukacyjnej.

Trzeba uczyć dzieci bezpieczeństwa w sieci tak, jak bezpieczeństwa na drodze

Obecny na spotkaniu wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda poinformował, że ministerstwo kładzie duży nacisk na to, aby Internet się rozwijał. Przypomniał, że resort inwestycji i rozwoju przeznaczył ogromne środki na rozwój internetu szerokopasmowego.

- Ale wiemy i mamy świadomość tego, że dzisiaj, tak jak uczymy dzieci bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy, jak bezpiecznie poruszać się po drodze czy jak mają się zachowywać nad wodą, tak chcielibyśmy, aby dużo uwagi rodzice poświęcali bezpiecznemu korzystaniu z Internetu - mówił.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Adam Andruszkiewicz: musimy edukować społeczeństwo o złu patostreamingu

Według niego dziś funkcjonują równoległe dwie rzeczywistości - realna i wirtualna. - Chcemy zwrócić uwagę rodzicom, że będąc w sieci również możemy być narażeni na wiele niebezpieczeństw. Dbajmy w równym stopniu o to, co się dzieje na ulicach i przestrzeni publicznej, jak i o to, co się dzieje w sieci - apelował Buda.

Także łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski - przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym - zaapelował do rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby zwrócili szczególną uwagę na swoje dzieci, z jakich treści korzystają w sieci i jakie strony odwiedzają.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po nominacji Adama Andruszkiewicza na wiceministra. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 10:56
Adam Andruszkiewicz od 28 grudnia pełni funkcję wiceministra cyfryzacji. Ta nominacja wywołała spore oburzenie wśród części polityków i komentatorów życia politycznego. Wadami nowego sekretarza stanu ich zdaniem mają być: młody wiek, brak kompetencji oraz związek z Młodzieżą Wszechpolską w przeszłości. Tę kwestię w Polskim Radiu 24 komentowali publicyści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Senatu: jestem przekonany, że nominacja Adama Andruszkiewicza jest dobra

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 21:21
Ocenimy wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza za jakiś czas, niech pokaże co potrafi - powiedział w czwartek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Odnosząc się do pytań PO, czy ABW sprawdziła ewentualne powiązania wiceministra z Rosją, marszałek odparł, że wszystkie nominacje są sprawdzane przez służby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Andruszkiewicz apeluje o wsparcie. "Trwa na mnie nagonka"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 09:14
"Trwa na mnie oszczercza nagonka, więc dziś bardzo Was proszę o wsparcie!" - napisał na Facebooku wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.
rozwiń zwiń