X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Hejt sędziów w internecie. Z. Ziobro ma pomysł jak z nim walczyć

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 15:34
Zbigniew Ziobro zamierza zwrócić się do Krajowej Rady Sądownictwa z prośbą i apelem o przygotowanie specjalnego kodeksu etyki regulującego zachowanie sędziów w internecie. Kodeks ma dotyczyć przede wszystkim mediów społecznościowych - informuje portal wpolityce.pl.
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

PAP Zbigniew Ziobro 2 1200.jpg
Minister sprawiedliwości: sędziowie nie są nadzwyczajną kastą

- Minister ma już dość szaleństw sędziów w internecieMieliśmy sędziego, który ze znanym celebrytą-dziennikarzem chciał obalać rząd, był sędzia, który publicznie cieszył się iż swoim wyrokiem dołożył cegiełkę do "walki z dobrą zmianą", są sędziowie, których wpisy przypominają manifesty polityczne (...) Trzeba wreszcie ten obszar uporządkować. Bycie sędzią to przywileje, ale i ograniczenia. Jednym z nich powinna stać się zasada szczególnej powściągliwości w aktywności w mediach społecznościowych -  powiedział portalowi jeden ze współpracowników ministra sprawiedliwości.

Jak podaje źródło portalu, Minister Sprawiedliwości poprosi KRS, by opracowała kodeks w konsultacji ze wszystkimi środowiskami prawniczymi, w tym i sędziami.  Możliwe, że kodeks - po udanym stworzeniu go dla sędziów - mógłby być opracowany również dla m.in. prokuratorów.

dn/wpolityce

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent powoła sędziów wskazanych przez KRS. Zbigniew Ziobro: zlikwidowaliśmy zasadę "samokooptacji"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 14:43
- Wybór sędziów do SN dokonywany przez KRS jest bardziej czytelny i transparentny; zlikwidowaliśmy zasadę, według której "towarzystwo kolegów i koleżanek" samo decydowało, jakiego kolegę dopuścić do swojego składu - powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dymisja ministra Ziobry? Rzecznik rządu: nie ma takich planów

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 16:19
- Nie ma żadnych planów co do dymisji ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry; model połączenia tych dwóch funkcji jest właściwy - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller. Złożenie projektu ustawy w sprawie rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego zapowiedział w środę szef PO Grzegorz Schetyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sprawiedliwości: sędziowie nie są nadzwyczajną kastą

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 13:23
- Sędziowie nie mogą kierować się żądzą odwetu czy zemsty. Nie są nadzwyczajną kastą ani sędziowie reprezentujący jedną, ani drugą, ani jakąkolwiek inną stronę sporu - powiedział w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas obchodów europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.
rozwiń zwiń