X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Pierwszy dzień finału festiwalu Lata z Radiem w Krakowie za nami

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 10:15
Pierwszy dzień wielkiego finału "Lato z Radiem Festiwal 2019" dobiegł końca. Zgromadzona w Parku Jordana w Krakowie publiczność zobaczyła występy wielu wspaniałych artystów, m.in. Katarzyny Nosowskiej, sióstr Natalii i Pauliny Przybysz, grup The Dumplings i Fisz Emade Tworzywo, a także zespołu Voo Voo. Sobota zdominowana będzie przez śpiewające kobiety. Wystąpią Anita Lipnicka, Mela Koteluk, Julia Pietrucha i Daria Zawiałow, a także Skubas i Krzysztof Iwaneczko z Chopin University Big Band.
Audio
  • Strefa familijna na "Lato z Radiem Festiwal" 2019 w Krakowie (IAR)
  • Duet Mazolewski Porter na finale "Lato z Radiem Festiwal" 2019 w Krakowie (IAR)
  • Andrzej Smolik podczas finału "Lato z Radiem Festiwal" 2019 w Krakowie o tworzeniu nowej aranżacji "Polki Dziadek", sygnału festiwalu (IAR)
  • Siostry Paulina i Natalia Przybysz na "Lato z Radiem Festiwal" 2019 w Krakowie (IAR)
Zespół Voo Voo i siostry Przybysz podczas piątkowego koncertu finałowego Lato z Radiem Festiwal 2019
Zespół Voo Voo i siostry Przybysz podczas piątkowego koncertu finałowego "Lato z Radiem Festiwal 2019"Foto: Darek Kawka

Wielki finał "Lato z Radiem Festiwal 2019" w Krakowie już trwa. W piątek odbyły się koncerty w ramach pierwszego dnia wydarzenia. Najpierw wystąpiła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, a po niej na scenę wyszli kolejno Andrzej Smolik i Kev Fox, The Dumplings, Błażej Król oraz Wojtek Mazolewski i John Porter. W następnej kolejności show dała Barbara Wrońska z przyjaciółmi, a potem siostry Natalia i Paulina Przybysz, Katarzyna Nosowska, Fisz Emade Tworzywo oraz zespół Voo Voo. Zapraszamy do obejrzenia całego koncertu.

02:03

Pierwszy dzień finału "Lato z Radiem Festiwal 2019" dobiegł końca. Muzycy grupy Voo Voo oraz towarzyszący jej bębniarze Ritmo Bloco i siostry Natalia i Paulina Przybysz po koncercie podziękowali widzom za wspaniałą wspólną zabawę. My zaś, kończąc relację, dziękujemy Państwu za udział w wydarzeniu.

01:12

Na scenie pojawił się zespół Voo Voo. Ale nie sam. Towarzyszy mu 24 bębniarzy Ritmo Bloco oraz siostry Natalia i Paulina Przybysz.

00.50

Fisz Emade Tworzywo zakończyło swój koncert. Ale nie zakończyło pierwszego dnia festiwalu. Na scenie jeszcze pojawi się grupa Voo Voo.

00.05

Gra Fisz Emade Tworzywo. 

23.51

Katarzyna Nosowska z zespołem kończy występ.

23.30

Piosenkę "Matka" Katarzyna Nosowska wykonała wspólnie z synem.

23.08

Koncert rozpoczyna obchodząca akurat urodziny Katarzyna Nosowska. Publiczność odśpiewała jej 100 lat. Występ rozpoczyna piosenką "Nerwy".

23.00

Siostry Przybysz zakończyły występ. Wrócą jeszcze na scenę gościnnie podczas finału.

21.51

Siostry Przybysz już na scenie. Natalia i Paulina na dobry wieczór zaśpiewały piosenkę "Świat wewnętrzny". Muzycznych emocji na scenie festiwalu "Lato z Radiem" w Krakowie zatem ciąg dalszy.

21.29

Zaśpiewaną solo piosenką "Dom z ognia i lodu" Barbara Wrońska pożegnała się z publicznością. Za występ zyskała - oraz towarzyszący jej artyści - gromkie brawa. Wśród muzycznych przyjaciół wystąpiły z nią siostry Natalia i Paulina Przybysz. Niebawem to one dadzą swój koncert.

21.21

Czas na prapremierę. Jest nią po raz pierwszy śpiewany na żywo utwór "Rybka", którą Barbara Wrońska wykonuje wspólnie z Natalią i Pauliną Przybysz. Wcześniej razem z wokalistką na scenie pojawili się m.in. Katarzyna Nosowska i Ralph Kaminski.

20.57

Monika Brodka jako pierwsza "przyjaciółka" pojawiła się na scenie u boku Barbary Wrońskiej. Artystki wspólnie wykonują piosenkę "Abstrakcja".

20.51

- Deszcz pada, ale to nas nie zraża - tak z publicznością przywitała się Barbara Wrońska, zachęcając ją do wspólnej zabawy. Artystka wraz z przyjaciółmi rozpoczęła koncert od piosenki "Nie czekaj".

20.35

To była prawdziwie gitarowa muzyka. Taką właśnie zaprezentowali Wojtek Mazolewski i John Porter, którzy przed chwilą zakończyli swój występ.

19.53

Kolejny duet na festiwalowej scenie w Krakowie. Tym razem show dają Wojtek Mazolewski i John Porter.

19.45

"Deszczowy" koncert Błażeja Króla dobiegł końca. Niebawem na scenie pojawi się duet Wojtek Mazolewski i John Porter.

19.26

Deszcz rozpadał się w Krakowie, ale absolutnie nie przeszkadza w koncercie. Znany przede wszystkim z występów w zespole Kawałek Kulki Błażej Król zachęca skrytych pod parasolami widzów do dalszej zabawy w trakcie jego piosenek.

18.59

Festiwalowa scena należy już do Błażeja Króla i towarzyszących mu muzyków. Z publicznością przywitali się utworem "Przypominaj/CULPA".

18.46

Park Jordana cały zapełniony widzami, którzy świetnie bawili się podczas występu The Dumplings. Pochodzący z Zabrza duet rozgrzał i rozruszał publiczność swoją energetyczną muzyką.

18.13

Czas na klimat electropop. Zapewniają go Justyna Święs i Kuba Karaś, czyli duet The Dumplings. Artyści mają na koncie już trzy albumy: "No Bad Days", "Sea You Later" i "Raj". Ich najnowsze wydawnictwo ukazało się w zeszłym roku.

17.58

Zakończył się koncert duetu Andrzej Smolik i Kev Fox. Muzyków pożegnała burza braw. Publiczność podkreśliła tym samym, że świetnie bawiła się podczas ich występu.

17.45

Rock podszyty elektroniką. Taka muzyka rozbrzmiewa z plenerowej sceny w Parku Jordana w Krakowie, a wykonują ją Andrzej Smolik i Kev Fox, brytyjski wokalista, gitarzysta i kompozytor.

17.22

Ruszył drugi koncert. Na scenę wyszli Andrzej Smolik i Kev Fox. Na ten występ publiczność czekała z niecierpliwością, także dlatego, że to właśnie Andrzej Smolik w zeszłym roku odświeżył sygnał Lata z Radiem, czyli "Polkę Dziadek".

16.57

Na zakończenie niespodzianka. Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie zamknęła swój występ utworem "Chłopaki nie płaczą" autorstwa zespołu T.Love i Muńka Staszczyka. Piosenka ta też ma filmową przeszłość. Juliusz Machulski wykorzystał ją w 2002 r. do swojej "Superprodukcji".

16.52

Blok muzyki Wojciecha Kilara w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie dobiega końca. Zamyka go wspaniały polonez z "Pana Tadeusza".

16.41

Ciąg dalszy klasyki w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Kolejnymi "filmowymi" utworami, które zostały przypomniane, są mazur z "Zemsty" oraz przepiękny walc z "Trędowatej".

16.31

Po pierwszej dawce wiązanki utworów z filmów i seriali przyszedł czas na kolejną. Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie zagrała czołówkę z serialu "Czarne chmury", a po niej przyszedł czas na słynnego walca z filmu "Noce i dnie". Oba utwory skomponował Waldemar Kazanecki.

16.25

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie zapewnia słuchającym i oglądającym jej występ - zwłaszcza tym starszym - powrót do przeszłości. Pierwszą część koncertu stanowią motywy muzyczne ze znanych i lubianych filmów oraz seriali poprzedniego wieku, takich jak "Nie lubię poniedziałku" czy "Czterdziestolatek".

16.00

Koncerty na plenerowej scenie w Parku Jordana rozpoczęły się o godz. 16. Na początek finału festiwalu Lata z Radiem w Krakowie występuje Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.

Spotkania z artystami

Koncerty na plenerowej scenie w Parku Jordana potrwają do godz. 1 w nocy. W trakcie muzycznego maratonu zaprezentuje się aż dziesięciu wykonawców. Nie zabraknie niespodzianek. Jedną z nich przygotowała Natalia Przybysz, która podczas występu rodzinnego projektu Przybysz - Przybysz zaprezentuje premierowo utwór "Ciepły Wiatr". Singiel ukazuje się właśnie dziś i zapowiadać będzie najnowszą solową płytę artystki "Jak Malować Ogień", która ukaże się 25 października.

W strefach festiwalowych już od kilku godzin przed rozpoczęciem koncertu trwały spotkania z artystami, którzy w piątek występowali podczas finału festiwalu Lata z Radiem w Krakowie.

Rozmowa z Tomaszem Kowalczewskim, zastępcą Dyrektora radiowej Trójki.

Rozmowa z siostrami Przybysz przed rozpoczęciem wielkiego finału "Lato z Radiem Festiwal 2019".

Fot: Darek Kawka

Na portalu Polskiego Radia także w sobotę dostępny będzie streaming wydarzenia. Sławek Uniatowski, który miał gościnnie zaśpiewać tego dnia z zespołem Chopin University Big Band, nie wystąpi w Krakowie z powodów osobistych. Zastąpi go Krzysztof Iwaneczko - finalista VI edycji "The Voice Of Poland".

marcinowicz puck lato z radiem 1200.jpg
Kraków. Spotkania z artystami i dziennikarzami Polskiego Radia

Piątkowe koncerty

W piątek koncerty rozpoczęła o godz.16.00 Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. 17.20 zagrał duet Andrzej Smolik i Kev Fox. Po godz. 18.00 usłyszeliśmy The Dumplings, a następnie - o 18.50 - Błażeja Króla. Wojtek Mazolewski i John Porter wraz z towarzyszącymi im muzykami rozpocznie swój występ po godz. 19.40.

Później scenę zdominowały kobiety: Barbara Wrońska i Przyjaciele, siostry Natalia i Paulina Przybysz (projekt Przybysz-Przybysz) i Katarzyna Nosowska.

Tuż po północy na scenie zameldował się Fisz Emade Tworzywo. Piątkowe koncerty zakończył koncert grupy Voo Voo. Zespołowi Wojciecha Waglewskiego towarzyszyli bębniarze z Ritmo Bloco oraz siostry Przybysz.

Kogo usłyszymy w sobotę

W sobotę koncerty rozpoczną się od występu Chopin University Big Band (18.00). Potem (o godz. 19.10) na scenę wyjdzie Anita Lipnicka. O 20.10 swoje przeboje zaprezentuje Mela Koteluk, po której usłyszymy Skubasa (21.10).

O 22.10 koncert Julii Pietruchy, a w finale zagra - o 23.10 Daria Zawiałow.

Również w sobotę na publiczność będą także czekały atrakcje w strefach festiwalowych: muzycznej, familijnej i relaksu. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. 

Oficjalny fanpage: www.facebook.com/polskieradiolatozradiem

Mapa Festiwalu Lata z Radiem w Krakowie

Wiele atrakcji czeka również na widzów i słuchaczy w Strefie Muzycznej przy Muzeum Narodowym. Już od godz. 12.00 odbywają się tam spotkania z gwiazdami festiwalu i dziennikarzami Polskiego Radia. W piątek można było tu spotkać m.in. Michała Foxa Króla, siostry Przybysz, Andrzeja Smolika i Keva Foxa, Wojtka Mazolewskiego i Johna Portera, członków śląskiej grupy The Dumplings, Błażeja Króla i Barbarę Wrońską.

Z Krakowa w sobotę - podobnie jak w piątek - nadawane też będą najbardziej popularne audycje Polskiego Radia z udziałem publiczności. Poza wakacyjną audycją Jedynki "Lato z Radiem", usłyszymy między innymi specjalne wydania "Listy Przebojów Trójki", "Dwójki na miejscu", "PlenAir" w Czwórce i "Popołudnik" Polskiego Radia Dzieciom. 

Finał "Lato z Radiem Festiwal 2019" odbywa w dniach 30 i 31 sierpnia. Dla tych, którzy nie będą mogli być osobiście w Krakowie, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

dn/IAR/PAP

.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jedynka na finale Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 23:59
Wielki finał "Lato z Radiem Festiwal 2019" odbył się w Krakowie, dlatego większość sobotnich audycji radiowej Jedynki była nadawa wprost z terenu festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków. Spotkania z artystami i dziennikarzami Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 18:17
30 i 31 sierpnia w Krakowie będzie można spotkać osobiście m.in. Smolika i Keva Foxa, siostry Przybysz, Julię Pietruchę, Barbarę Wrońską, Melę Koteluk, Anitę Lipnicką, Króla i wielu innych znakomitych wykonawców występujących podczas wielkiego finału festiwalu "Lata z Radiem". 
rozwiń zwiń