X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Rzeczniczka PiS: jeśli wygramy, nadal będzie trzynasta emerytura

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 14:01
- Jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory to oczywiście program trzynastej emerytury będzie kontynuowany - zapewniła w piątek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.
Rzecznik partii PiS Anita Czerwińska
Rzecznik partii PiS Anita CzerwińskaFoto: PAP/Tomasz Gzell

"W projekcie ustawy budżetowej na 2020 rok ani w jej uzasadnieniu nie ma punktu pt. »wypłata trzynastej emerytury«. Premier (Mateusz) Morawiecki i inni czołowi politycy PiS obiecują jednak, że wprowadzą rozwiązanie, jeśli partia wygra wybory. (...) Wypłata dodatkowego świadczenia oznaczałaby dla finansów publicznych dodatkowy koszt w wysokości 10 mld zł" – podał w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".

Mateusz-Morawiecki-Sejm-pap-1200.jpg
Mateusz Morawiecki: obniżenie PIT kosztowne dla budżetu, ale korzystne dla społeczeństwa

Do doniesień medialnych odnieśli się na konferencji prasowej w Sejmie politycy PiS. Rzeczniczka partii Anita Czerwińska powiedziała, że zgodnie z zapowiedziami premiera "trzynastka" jest stałym punktem. - Ta emerytura będzie wypłacana co roku - zapewniła. - Jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, to oczywiście ten program trzynastej emerytury będzie kontynuowany - podkreśliła.

Poseł Jarosław Krajewski przyznał zaś, że PiS zagwarantowało w 2019 r. świadczenie trzynastej emerytury dla 9 mln 730 tys. Polaków. - Dla wszystkich emerytów i rencistów - zaznaczył.

- Jeżeli Polacy zdecydują 13 października, w najbliższych wyborach parlamentarnych, żeby to Prawo i Sprawiedliwość dalej kontynuowało ten dobry czas dla Polski, to my zagwarantujemy środki na wypłatę trzynastej emerytury również w kolejnych latach" - stwierdził Krajewski.

Jednorazowe, dodatkowe świadczenie pieniężne trafiło w tym roku do ponad 9,8 mln osób, w tym ok. 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów. Zgodnie z uchwaloną na początku kwietnia ustawą trzynasta emerytura była wypłacona osobom pobierającym: emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

Trzynastą emeryturę otrzymały także osoby pobierające rodzicielskie świadczenie uzupełniające, czyli tzw. matczyną emeryturę (jeśli 30 kwietnia miały już przyznane prawo do tego świadczenia). Świadczenie przysługiwało ponad 9,8 mln świadczeniobiorcom (ok. 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów, w tym 282 tys. rencistów socjalnych). Koszt wypłaty jednorazowych świadczeń to 10,8 mld zł.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki o Emerytura+: to nie prezent, a znak wdzięczności

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 17:33
- To nie jest żaden prezent, to jest po prostu ogromny znak wdzięczności, docenienia działań naszych rodaków, seniorów, emerytów - powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do uchwalonej ustawy ws. Emerytury+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: obniżenie PIT kosztowne dla budżetu, ale korzystne dla społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 10:30
- Zmniejszenie PIT z 18 do 17 procent ma na celu przyspieszenie budowy klasy średniej w Polsce - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Sejmie. Podkreślił, że obniżki podatków będą impulsem rozwojowym.
rozwiń zwiń