X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: zobaczycie, że reforma szkolnictwa będzie dobrze służyła uczniom

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 11:16
- Wiem, że wchodzimy teraz w ten moment, gdy reforma szkolnictwa jest na pewnym zakręcie, jest pewien sprawdzian tej reformy - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 w szkole podstawowej w Pruszkowie. - Zobaczycie za kilka miesięcy, że reforma ta będzie dobrze służyła uczniom - podkreślił.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki na inauguracji roku szkolnego w Pruszkowie mówił m.in. o reformie edukacji (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 20192020 w Pruszkowie
Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 w PruszkowieFoto: PAP/Marcin Obara

- Tak jak Google nie zastąpi wam wiedzy, nauczyciela, tak Facebook nie zastąpi wam przyjaciół, koleżanek, kolegów, których poznajecie w szkole - pamiętajcie, że to szkoła jest tym podstawowym miejscem, gdzie rodzi się wiedza - mówił do uczniów szkoły podstawowej w Pruszkowie premier Mateusz Morawiecki.

pap_piontkowski-1200.jpg
Dariusz Piontkowski: w przyszłym roku na pewno będzie kolejna podwyżka dla nauczycieli

"Wszystko pójdzie dobrze"

Premier nawiązał do rymowanki "ucz się, ucz, bo nauka to do potęgi klucz", mówiąc, że to "bardzo słuszne" powiedzenie. Wyraził również opinię, że "nauka to do potęgi klucz też (...) dla wszystkich mądrych państw i mądrych narodów". Dlatego - dodał - "im więcej tej nauki zostanie w głowach dzieci, tym będzie lepiej".

- Wiem, że wchodzimy teraz w ten moment, gdy reforma szkolnictwa jest na pewnym zakręcie, jest pewien sprawdzian tej reformy - podkreślił premier. Wyraził jednocześnie wiarę, że "wszystko pójdzie dobrze". Dodał, że "trzeba dać czas, żeby się to wszystko ułożyło".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prezes PiS: chcemy szkoły, która będzie kształtowała postawy

mid-19902010.jpg
Dla 4,6 mln uczniów rozpoczyna się rok szkolny 2019/2020

Premier wyraził też nadzieję, że te zmiany, "odpowiadające na wiele potrzeb" uda się wdrożyć "w sposób łagodny" i że "pójdzie to całkiem nieźle".

W związku z reformą edukacji w pierwszych klasach szkół średnich będzie w tym roku więcej uczniów niż w latach ubiegłych - tzw. podwójny rocznik, czyli ostatni rocznik absolwentów gimnazjów i pierwszy rocznik absolwentów 8-letnich szkół podstawowych. W pierwszych klasach liceów uczyć się będzie 333,3 tys. uczniów, w pierwszych klasach techników - 299 tys. uczniów, a w pierwszych klasach szkół branżowych pierwszego stopnia - 109,7 tys. uczniów.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak