more_horiz
Wiadomości

"SE": opozycja w czołówce listy darmowych lotów. Rekordzista korzystał 80 razy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 13:22
Darmowe przeloty poselskie w pierwszej połowie 2019 roku kosztowały blisko 5 mln złotych - informuje "Super Express". Gazeta wylicza, że Sławomir Nitras, Piotr Misiło i Grzegorz Długi "wylatali" ponad 130 tysięcy złotych.
Embraer 170 w barwach PLL LOT
Embraer 170 w barwach PLL LOTFoto: Shutterstock

Dziennik dotarł do danych dotyczących poselskich przelotów. Wynika z niego, że w pierwszym półroczu 2019 roku posłowie PO - Sławomir Nitras i Piotr Misiło - korzystali z darmowych przelotów odpowiednio 80 i 77 razy. Ich loty kosztowały blisko 90 tys. złotych.

schetyna - 1200-pap.jpg
Ma agresywny wizerunek, wzbudza nieufność elektoratu. Firma doradcza o liderze PO

Jak wynika z informacji "Super Expressu", trzecim najczęściej latającym na koszt podatnika posłem jest Grzegorz Długi z Kukiz'15. Odbył 74 loty za ponad 42 tysiące złotych.

Średnio dwa loty tygodniowo

Obaj politycy PO są ze Szczecina. Piotr Misiło tłumaczy, że średnio lata do domu dwa razy w tygodniu. Sławomir Nitras dodaje, że jest w stolicy co tydzień, a przejazd samochodem oznacza pokonanie blisko 650 km.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Radio Szczecin: Sławomir Nitras mijał się z prawdą zeznając w sądzie ws. pomawiania kandydatki PiS

Posłowie mają prawo korzystać z bezpłatnych lotów krajowych z mocy ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2001 roku.

"Super Express"/ mbl

Zobacz także

Zobacz także