X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paweł Szefernaker o awarii "Czajki": samorząd sobie nie radzi. Widzimy jak skończyłaby się decentralizacja państwa

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 10:00
– Program przygotowany przez samorządowców PO prowadzi do osłabienia państwa. W sytuacjach kryzysowych, takich jak dziś w Warszawie, widać, że samorząd sobie nie radzi – powiedział w TVP Info wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker.
Audio
  • Wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker powiedział, że program przygotowany przez samorządowców PO prowadzi do osłabienia państwa (IAR)
Budowa mostu pontonowego przez Wisłę, na którym zostanie ułożona rura do przesyłu ścieków
Budowa mostu pontonowego przez Wisłę, na którym zostanie ułożona rura do przesyłu ściekówFoto: PAP/Radek Pietruszka

W wyniku awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", do których doszło w miniony wtorek i środę (27-28 września) do Wisły zrzucane są nieczystości. W obliczu zagrożenia ekologicznego, do którego może dojść przez zanieczyszczenie rzeki, premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie alternatywnego rurociągu, przesyłającego nieczystości bezpośrednio do oczyszczalni.

Przykład warszawski

Paweł Szefernaker przypomniał, że dwa miesiące temu Platforma Obywatelska zaproponowała program decentralizacji państwa, który polega na przekazaniu wielu kompetencji w ręce samorządów. – Na tym przykładzie warszawskim widzimy, jak takie zarządzanie skończyłoby się po rządach PO – stwierdził.

Czytaj więcej
most-pontonowy-mon-1200.jpg
Awaria oczyszczalni. Koniec budowy mostu pontonowego, teraz rurociąg

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Henryk Kowalczyk: to początek katastrofy ekologicznej

Wiceminister podkreślił, że PiS wzmacnia państwo, a przykład "Czajki" pokazuje, iż administracja centralna jest potrzebna. – Najlepszym przykładem jest wsparcie państwa dla samorządu warszawskiego – dodał.

Trudny powrót do równowagi ekologicznej

GIOŚ w weekend przeprowadził badania wody Wiśle – w Warszawie, Kazuniu, Wyszogrodzie i przed Płockiem. Na wysokości stolicy stwierdzono przekroczenia norm między innymi temperatury, tlenu, fosforu i azotu.

Czytaj więcej
Wisla-scieki-pap-1200.jpg
GIOŚ: powrót do równowagi ekologicznej Wisły może potrwać wiele miesięcy

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Filip Frąckowiak: R. Trzaskowski świadomie ucieka od współpracy

– Mówimy o początku katastrofy ekologicznej. Miejmy nadzieję, że działalność człowieka również spowoduje ograniczenie jej skutków – powiedziała Agnieszka Borowska, rzeczniczka Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Dodała, że skutki będą monitorowane. – Przyroda jest skrzywdzona i musi sobie poradzić z problemem, to się nie skończy w momencie, gdy przestaniemy podawać ścieki bytowe do Wisły – wyjaśniła rzeczniczka GIOŚ.

jp/tvp.info/IAR

Czytaj także

Patryk Jaki: w mojej ocenie to jest ewidentny błąd władz Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 17:40
Temat awarii kolektorów w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie powinien zostać postawiony na forum unijnym – przekonuje Patryk Jaki. Europoseł PiS tłumaczy, że  w jego opinii, władze stolicy poinformowały o awarii zbyt późno; pozostaje też kwestia, kto nie dopilnował infrastruktury samej oczyszczalni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wydzielają się rakotwórcze bromiany". Radny PiS ostrzega przed ozonowaniem ścieków

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 07:27
Radny PiS Cezary Jurkiewicz wystosował do prezydenta Warszawy pytania w sprawie ozonowania ścieków, zrzucanych do Wisły po awarii w oczyszczalni. Uważa on, że metoda ta jest bardzo niebezpieczna, gdyż podczas jej stosowania wydzielane są m.in. rakotwórcze bromiany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awaria w "Czajce". R. Trzaskowski: brakuje pięcioletniego przeglądu tunelu

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 11:00
– W toku analizowania dokumentów wyszło na jaw dosyć istotne uchybienie formalne, a mianowicie brak jest jednego przeglądu pięcioletniego tego tunelu – poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Rozenek o "Czajce": awarie nie mają koloru politycznego

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 13:35
- Awarie mogą się przydarzyć zawsze i awarie nie mają koloru politycznego, nie powinny być używane w bieżącej walce politycznej - mówił na antenie radiowej Jedynki Andrzej Rozenek, polityk SLD.
rozwiń zwiń