X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Adamczyk: stan dróg samorządowych wymaga rządowej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 20:41
- Nie można generalizować, ale drogi gminne i powiatowe są w takim stanie, że wymagają pomocy rządowej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W ciągu najbliższych 10 lat samorządy otrzymają 36 mld zł na modernizację szos - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W Krynicy-Zdroju od wtorku trwa XXIX Forum Ekonomiczne. Jednym z jego uczestników jest szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Szosy do modernizacji

Jak przypomniał w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl, premier zatwierdził kolejne listy szos wymagających modernizacji do dofinansowania z pieniędzy Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2019 r. Na listach podstawowych znajduje się łącznie 3220 dróg - 812 powiatowych i 2408 gminnych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap mateusz morawiecki 1200.jpg
Premier na spotkaniu z przedsiębiorcami: Polska ma ogromne perspektywy gospodarcze

Pierwszą część pieniędzy z 36 mld zł, jakie rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczy w ciągu 10 lat na Fundusz Dróg Samorządowych, gminy i powiaty otrzymają już w tym roku. Wysokość dofinansowania remontu szos znajdujących się na listach podstawowych wyniesie 3 mld 272 mln zł.

Andrzej Adamczyk: drogi samorządowe są często w złym stanie

- Mam taki zwyczaj, że jeżeli przejeżdżam obok dużej inwestycji drogowej, to wstępuję na budowę. Często podróżuję, także samemu prowadząc samochód, i mam okazję widzieć, jak wyglądają drogi samorządowe. Nie można generalizować, ale szosy gminne i powiatowe są w takim stanie, że wymagają pomocy rządowej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych - stwierdził minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: walka z wykluczeniem komunikacyjnym to nasz najważniejszy cel

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 19:39
- Polacy oczekują od nas walki z wykluczeniem komunikacyjnym i my ją podejmujemy. Modernizujemy szlaki komunikacyjne, a więc realizujemy przedsięwzięcia, dzięki którym miliony Polaków przestaną mieszkać w obszarach komunikacyjnie wykluczonych. Termin to rok 2030, ale już teraz dużo w tym zakresie się dzieje - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.
rozwiń zwiń