X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Gliński: chcemy zaproponować Polakom model państwa dobrobytu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:55
- Chcemy zaproponować Polakom polski model państwa dobrobytu i budujemy już to realnie od czterech lat. Rodzina i wspólnota to są podstawy naszego programu - powiedział w TVP Info wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr GlińskiFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

W Lublinie odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Beata Szydło przedstawili program wyborczy, który zakłada podniesienie pensji minimalnej do 3000 zł na koniec 2020 r. i do 4000 zł w 2023 r., wprowadzenie drugiej "trzynastej emerytury" w 2021 r., a także pełne dopłaty do hektara dla rolników. Te trzy postulaty zostały określone jako "hat-tricka Kaczyńskiego".

kowencja pis 663 twitter.jpg
Nowe propozycje PiS: 3 tys. zł płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział jednocześnie powstanie specjalnego funduszu inwestycyjnego dla szkół, z kolei Beata Szydło zapowiedziała dodatkowe wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. - Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie to grupa, która będzie w kolejnych latach otoczona specjalną opieką. Uruchomimy kolejne programy i projekty dedykowane tej grupie - zapowiedziała obecna europosłanka PiS.

Wartości to podstawa

Wicepremier podkreślał po lubelskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, że dla PiS bardzo ważne są wartości i one wybrzmiały podczas konwencji. - Wolność, godność, solidarność, sprawiedliwość, tożsamość i dwie najważniejsze wspólnoty: rodzina i wspólnota polityczne, czyli naród i to są podstawy naszego programu - przyznał.

- Polski model państwa dobrobytu z jednej strony opiera się właśnie na wartościach, z drugiej strony na wielkich programach społecznych, z trzeciej strony na rozwoju, który jest rozwojem autonomicznym, który jest z aktywną rolą państwa, ale także z pobudzaniem przedsiębiorczości - dodał.

Gliński poinformował także, że cały program PiS liczy dokładnie 163 strony. - W kolejnych tygodniach kampanii będziemy omawiali szczegółowo poszczególne rozwiązania, bo dzisiaj nie było możliwości, żeby o wszystkim mówić - stwierdził minister.

PAP/TVP INFO/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak