X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ZNP wybierze nowego prezesa. Sławomir Broniarz będzie kandydował

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 10:19
Wybory nowego prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego odbędą się pod koniec listopada na trzydniowym Krajowym Zjeździe Delegatów. Obecny szef ZNP Sławomir Broniarz zadeklarował, że będzie się ubiegał o reelekcję.
Sławomir Broniarz (w środku)
Sławomir Broniarz (w środku)Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Jesteśmy w fazie sprawozdawczo-wyborczej. Trwają wybory delegatów na zjazd. Zakończą się 14 września, a 21 września jest konferencja sprawozdawczo-wyborcza szkół wyższych, bo mamy także członków w szkołach wyższych. Delegatów będzie 194. Jest duża rotacja, bo jest około 35 proc. nowych prezesów (okręgów - przyp. red.) związku i na każdej konferencji okręgowej są wybierani delegaci na zjazd - powiedział Sławomir Broniarz.

Broniarz shutterstock 1200.jpg
Strajk nauczycieli nadal możliwy. Zdecyduje sondaż i ewentualne referendum

Kandydaci będą się zgłaszać w trakcie zjazdu. - Każdy delegat na zjazd ma prawo do czynnego i biernego prawa wyborczego - poinformował.

Na pytanie, czy będzie kandydował, odpowiedział, że taką deklarację już złożył.

Ankieta ZNP wśród nauczycieli

Od 8 do 27 kwietnia trwał strajk w oświacie zorganizowany przez ZNP i Forum Związków Zawodowych. Od 1 września ZNP przeprowadza ankietę wśród nauczycieli nt. form protestu. - Pod koniec września Prezydium Zarządu Głównego oceni wyniki tej ankiety i podejmie dalszą decyzję dotyczącą tego, co ma się dziać w kontekście walki o płace i prace nauczycieli - poinformował w piątek na konferencji prasowej Sławomir Broniarz.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Dariusz Piontkowski: mam nadzieję, że strajku nie będzie

Członkowie władz i organów statutowych ZNP wybierani są w głosowaniu tajnym, większością ponad 1/2 ważnie oddanych głosów. Kadencja wszystkich władz i organów statutowych ZNP trwa 5 lat. Broniarz jest prezesem ZNP od 1998 r.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To jest podwyżka, która wchodzi na stałe". Szef MEN o wzroście płac nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 14:52
- Podwyżka wynagrodzeń dla nauczycieli nie jest podwyżką jedynie na cztery miesiące, ale podwyżką na stałe - zapewnił szef Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Dodał, że środki na zwiększone wynagrodzenie w przyszłym roku będą ujęte w przyszłorocznej subwencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji narodowej negocjuje z przedstawicielami nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 14:40
Trwają negocjacje między ministrem edukacji a przedstawicielami nauczycieli, którzy domagają się wyższego wynagrodzenia. Rozmowy toczą się w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog".
rozwiń zwiń