X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afera hejterska w Inowrocławiu. Wyciekły rozmowy żony Ryszarda Brejzy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 19:21
"Na mnie też możecie liczyć. Jak się angażuję, to cała" – mówiła w internetowej rozmowie z działaczem z Inowrocławia żona Ryszarda Brejzy, prezydenta miasta. Wspomniane rozmowy, do których dotarł portal tvp.info, dotyczą wpływania na ankiety i prowadzenia propagandy w sieci wobec przeciwników politycznych.
Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia
Ryszard Brejza, prezydent InowrocławiaFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Jak pisze tvp.info, w miejskim ratuszu, którym rządzi od lat Ryszard Brejza, ojciec posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa, działał Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej. Miały być w nim produkowane hejterskie komentarze i insynuacje na temat przeciwników politycznych.

brejza w cieniu eastnews big 1200.jpg
Zbigniew Ziobro o aferze w Inowrocławiu: kradzież mienia publicznego

Teraz portal publikuje treści rozmowy Aleksandry Brejzy, żony prezydenta Inowrocławia z miejskimi działaczami. "Jest prośba – jest miejski portal inianie.pl, który ma być przeciwwagą do ino online, prośba o rozruszanie go przez udział w sondach (teraz jest o bieganiu), polubienia, zabieranie głosu (prostsze niż na ino online)” – napisała kobieta.

"Weźcie klikajcie w sondażu inianie.pl. rozruszaj trochę towarzystwo" – dodała.

"Oni są naprawdę niebezpieczni"

Aleksandra Brejza opisuje następnie, jak wygrywać internetowe głosowania. "Super Panie (...), w zasadzie tylko ja wyciągnęłam nas z ostatniego miejsca. Zna Pan głosowanie – wyłączyć na chwilę ruter, wejść w mozillę, wyczyścić historię przeglądania w narzędziach? I znowu można kliknąć 5" – napisała.

Rozmowy Aleksandry Brejzy z działaczem z Inowrocławia Rozmowy Aleksandry Brejzy z działaczem z Inowrocławia

W kolejnych wiadomościach kobieta przekonuje, że można na nią liczyć. "A Pan wie, że jak się angażuję, to cała. Kurde super" – oznajmiła.

W innym fragmencie rozmowy nawiązuje do politycznych przeciwników jej męża. "Dlatego tak ważne jest podkreślenie związków W. (tu pada nazwisko jednego z działaczy opozycji w Inowrocławiu – przyp. red.) z LPR i młodzieżą wszechpolską, on się tego boi" – czytamy.


Rozmowy Aleksandry Brejzy z działaczem z Inowrocławia Rozmowy Aleksandry Brejzy z działaczem z Inowrocławia

W jednej z wiadomości Aleksandra Brejza prosi swojego rozmówcę: "Proszę nie mów mu że coś pisałam do ciebie (...) ok. tylko uczulam na tę sprawę. Ci ludzie potrafili zbudować prowokację z ino top, nakręcali pomówienia wciągali innych, oni są naprawdę niebezpieczni" – napisała.

kad, tvp.info

Zobacz więcej na temat: POLSKA polityka Inowrocław
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak