X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ogromny rozrost bakterii E. coli w Wiśle. Są nowe badania

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 21:03
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska rozszerzył badania Wisły po tym, jak na terenie Warszawy zrzucono do niej ścieki. Rzeczniczka GIOŚ Agnieszka Borowska mówiła, że wynika to z tego, iż do rzeki wpadały też - wbrew zapewnieniom miasta - odpady przemysłowe. 
Audio
  • Agnieszka Borowska o rozroście bakterii E. Coli w Wiśle (IAR)
Zbiornik gromadzący ścieki (czerpnia) w pobliżu mostu pontonowego przez Wisłę
Zbiornik gromadzący ścieki (czerpnia) w pobliżu mostu pontonowego przez WisłęFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jak twierdzi Agnieszka Borowska, w pozwoleniach wodnoprawnych firm, które zrzucają tego typu ścieki, jest szereg substancji, które są niebezpieczne dla życia w wodzie, w tym kadm, rtęć i węglowodory. Jak wskazuje rzeczniczka - badań na obecność tych substancji dotąd nie prowadzono.

Czajka 1200.jpg
Ścieki popłynęły awaryjnym rurociągiem. Rzecznik rządu: pokazaliśmy skuteczność państwa

Borowska powiedziała, że z dotychczasowych badań wynika, że stan wody w Wiśle pogorszył się. - Widzimy problem ogromnego rozrostu bakterii E. coli. Mamy duże zapotrzebowanie chemiczne na tlen, co pokazują procesy gnilne. Mówimy o wielkiej bombie azotowej - poinformowała.

- W Wiśle mogą się pojawić sinice. Może też nastąpić rozrost różnych organizmów - dodała. 

We wtorek wyniki badań

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska badał Wisłę na odcinku od miejsca, w którym zrzucano ścieki w Warszawie do jej ujścia do Bałtyku. Wyniki badań poznamy prawdopodobnie we wtorek.

Tymczasem dziś, półtora tygodnia po awarii podziemnego kolektora, na Wiśle uruchomiono tymczasowy rurociąg, który przesyła ścieki do oczyszczalni Czajka. Na razie ma on 60 procent sprawności. To rozwiązanie na około 2 miesiące. Rząd liczy na to, że stołeczny Ratusz znajdzie do tego czasu trwałe rozwiązanie problemu.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk: alternatywny rurociąg może funkcjonować nawet dwa miesiące

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 14:33
- Jesteśmy gotowi, po deklaracjach władz miejskich, żeby przez najbliższe dwa miesiące utrzymywać rurociąg przesyłający ścieki do oczyszczalni "Czajka" - podkreślił szef KPRM Michał Dworczyk. Jednocześnie wyraził nadzieję, że miastu uda się w tym czasie zorganizować alternatywne rozwiązanie.
rozwiń zwiń