X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Kontrowersje wokół przyznania grantów na festiwal przez gdański ratusz

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 16:30
Jak podaje Radio Gdańsk na festiwal Octopus w Gdańsku, miasto przyznało w ramach grantów 235 tys. zł. Wnioski złożone w konkursach weryfikował urzędnik gdańskiego ratusza Krystian Kujda, który jest jednocześnie dyrektorem artystycznym wspomnianego wydarzenia. Ratusz twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Nahlik

Krystian Kujda, który jest pracownikiem biura prezydent Aleksandry Dulkiewicz do spraw kultury, jest jednocześnie dyrektorem artystycznym festiwalu Octopus, który dwukrotnie otrzymał najwyższe granty w konkursach z budżetu miasta.

dulkiewicz 1200 tt.jpg
Marek Formela: Gdańsk staje się represyjny wobec własnych obywateli

W sumie ratusz w przyznał już na festiwal 235 tys. zł – to najwyższe z możliwych grantów. Problem w tym, że Kujda w ramach urzędniczych obowiązków weryfikował złożone wnioski pod względem formalnym w konkursach, w których startował także jego festiwal.

"Urzędnik prowadził konsultacje merytoryczne, które są związane z organizacją i przeprowadzeniem konkursu oraz zakresem formalnym przygotowania ofert. Działania polegają na weryfikacji złożonego wniosku, czyli sprawdzeniu, czy złożona oferta w konkursie jest zgodna ze szczegółowymi jego warunkami pod względem formalnym" – relacjonuje Radio Gdańsk.

"Wszystko odbyło się zgodnie z prawem"

Rozgłośnia cytuje też odpowiedź w sprawie od gdańskiego ratusza. W piśmie podkreślono, że "złożone, prawidłowe formalnie oferty są rozpatrywane przez komisję konkursową, powołaną każdorazowo na mocy Zarządzenia Prezydenta Miasta Gdańska".

1200_Płażyński_PAP.jpg
Kacper Płażyński o płatnych wywiadach A. Dulkiewicz: sytuacja skandaliczna

– W skład komisji konkursowej wchodzi trzech przedstawicieli wskazanych przez Prezydenta Miasta Gdańska oraz trzech przedstawicieli wskazanych przez Gdańską Radę Organizacji Pozarządowych. Komisja dokonuje oceny i decyzji o dofinansowaniu złożonego projektu na podstawie spełnienia szeregu wymienionych w regulaminie kryteriów oceny formalnej oraz merytorycznej – mówi Mateusz Piotrowski z gdańskiego ratusza.

Radio Gdańsk zauważa, że ratusz jednak potwierdza, że "dokonywał weryfikacji złożonych wniosków tuż przed komisją, czyli sprawdzał, czy złożona oferta w konkursie jest zgodna ze szczegółowymi jego warunkami pod względem formalnym".

kad, Radio Gdańsk, tvp.info

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak