X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prowadziła samochód po pijanemu. Dominika K. skazana

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 16:44
Dominika K., żona polityka i prawnika Ryszarda Kalisza, została skazana za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu - informuje WP.pl. Sąd wymierzył jej karę 1,5 roku ograniczenia wolności polegającą na obowiązku wykonywania nieodpłatnej pracy.
Dominika K. z mężem
Dominika K. z mężemFoto: PAP/Archiwum Leszczyński

Dominika K. została także skazana na 30 godzin pracy społecznych i otrzymała zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez cztery lata. Sąd nakazał także K. wpłatę 6 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

dominika 1200 pap.jpg
Kłopoty żony Ryszarda Kalisza. Jest akt oskarżenia, chodzi o jazdę samochodem pod wpływem alkoholu

Prokurator skierował do sądu sprzeciw od wyroku nakazowego (bez rozprawy). Sprawa zostanie rozpoznana na rozprawie - informuje SE.pl. 

Dziecko w samochodzie

Akt oskarżenia przeciwko Dominice K. został skierowany do sądu w sierpniu b.r. Z ustaleń śledczych wynika, że Dominika K. w lutym b.r. prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości na terenie stacji benzynowej. Wykonane na miejscu zdarzenia badanie, wykazało 2,5 promila alkoholu we krwi kobiety.

W winę żony nie wierzy Ryszard Kalisz - informuje SE.pl. 

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Żona Ryszarda Kalisza usłyszała zarzuty. Może stracić prawo do wykonywania zawodu

Dominika K. jest prawnikiem, członkiem stołecznej Okręgowej Izby Adwokackiej. W związku z zarzutami, przeciwko niej wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne. Zostało ono jednak zawieszone do czasu wydania przez sąd wyroku - informuje WP.pl.  

Odpowiedzialnośc nie tylko karna

Prowadzenie pojazdu, w którym znajduje się dziecko, w stanie nietrzeźwości, to naruszenie zasad godności zawodu adwokata. W związku z tym Dominice K. grożą także kary dyscyplinarne, takie jak nagana, upomnienie, kara pieniężna, zawieszenie w czynnościach zawodowych na czas od trzech miesięcy do pięciu lat czy wydalenie z adwokatury.


se.pl, wp.pl, PAP/ mbl

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Decyzja sądu w sprawie Kamila Durczoka. Dziennikarz nie trafi do aresztu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 11:22
Znany dziennikarz Kamil Durczok nie trafi do aresztu - taką decyzję podjął w środę Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim. Tym samym podtrzymał decyzję sądu I instancji, który nie przychylił się do wniosku prokuratury i nie aresztował mężczyzny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brutalne zabójstwo studentki. Szykuje się jeden z najbardziej skomplikowanych procesów

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 15:59
Jest akt oskarżenia w sprawie zamordowania i oskórowania ponad 20 lat temu krakowskiej studentki. Chodzi o słynną sprawę "Skóry" od lat prowadzoną przez policjantów z Archiwum X. 
rozwiń zwiń