X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef KE o orzeczeniu ws. gazociągu Opal: powinno być wdrożone ze skutkiem natychmiastowym

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 16:36
Komisja Europejska twierdzi, że chce, by orzeczenie Sądu Unii Europejskiej dotyczące gazociągu Opal zostało wdrożone i wykonane, ale nie podaje szczegółów.
Audio
  • Sędziowie z Luksemburga przyznali Polsce rację i unieważnili decyzję z 2016 roku, zezwalającą na większe wykorzystanie przepustowości rurociągu przez rosyjski Gazprom. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Marosz Szefczovicz
Marosz SzefczoviczFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka spytała wiceprzewodniczącego Komisji Marosza Szefczovicza o plan działań. 

Czytaj więcej
1280px-Dscf034382_OPAL_Gasleitung_Juchhö_Weißenborn.jpg
Korzystne dla Polski orzeczenie ws. gazociągu Opal. "Naruszenie zasady solidarności energetycznej"

Wczoraj sędziowie z Luksemburga przyznali Polsce rację i unieważnili decyzję z 2016 roku, zezwalającą na większe wykorzystanie przepustowości rurociągu przez rosyjski Gazprom. Uznali, że została wydana z naruszeniem zasady solidarności energetycznej.

Wdrożenie ze skutkiem natychmiastowym

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej przyznał, że orzeczenie powinno być wdrożone ze skutkiem natychmiastowym. A to oznacza, że Gazprom ma rezerwację tylko na 50 procent przepustowości rurociągu Opal.

Brukselska korespondentka Polskiego Radia zapytała Marosza Szefczovicza co zrobiła Komisja od wczoraj by zapewnić, że orzeczenie będzie przestrzegane. "Orzeczenie było wczoraj, musimy je przeanalizować, postępować zgodnie z prawem i naszymi prerogatywami" - powiedział. Marosz Szefczovicz dodał, że Komisja poinformuje wkrótce o podjętych decyzjach.

dcz

Czytaj także

Ogłoszono skład nowej Komisji Europejskiej. Dobre i złe wiadomości dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 15:49
Ogłoszono nowy skład Komisji Europejskiej, w którym polski kandydat otrzymał niezwykle istotną tekę ds. rolnictwa. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka podkreśla, że lista nowych komisarzy może cieszyć, ale również wzbudzać niepokój.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnictwo w UE. Ekspert: jedna z najważniejszych pozycji w budżecie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 18:47
- Jest to próba pogodzenia wody z ogniem, czyli jednocześnie dowartościowania nas, ale jednak są ważniejsze teki - skomentowała w radiowej Jedynce dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych przydzielenie Polsce teki komisarza do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń