X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Polacy oczekują reparacji od Niemiec. Jednoznaczne wyniki sondażu

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 12:30
Aż 58 proc. ankietowanych przez Instytut Badań Pollster uznało, że kwestie strat wojennych nie zostały rozliczone i Niemcy, jedno z najbogatszych państw, powinny nam zapłacić reparacje za wymordowanie milionów Polaków i ogromną grabież majątku. Sondaż przeprowadzono na zlecenie "Super Expressu".
Plac Trzech Krzyży w Warszawie po zakończeniu II wojny światowej
Plac Trzech Krzyży w Warszawie po zakończeniu II wojny światowejFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

"Czy Niemcy powinni wypłacić Polsce odszkodowanie za II wojnę światową?" - przecząco odpowiedziało na to pytanie zaledwie 18 proc. ankietowanych. Blisko co czwarty badany (24 proc.) nie potrafił udzielić stanowczej odpowiedzi. Sondaż przeprowadzono w dniach 4-6 września 2019 r. na próbie 1094 dorosłych Polaków.

NAC Warszawa zniszczenia 1200.jpg
Polska otrzyma reparacje? "Ważne zmiany w podejściu polskich władz"

Arkadiusz Mularczyk - szef Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II Wojny Światowej - przypominał na początku września, przy okazji 80. rocznicy wybuchu wojny, że jej konsekwencje widoczne są do dziś - choćby w tym jak wygląda infrastruktura polskich miast i wsi. - Za te straty trzeba jeszcze Polsce zapłacić. O to będziemy się konsekwentnie upominać - zapowiedział.

Kierowany przez niego zespół pracuje nad raportem, który wskaże, jakiej sumy Polska powinna się domagać. W pierwszych, nieoficjalnych informacjach była mowa o 850 mld dol. 

Polskie władze wielokrotnie w ostatnim czasie zapowiadały, że będą się domagać od Niemiec reparacji wojennych, gdyż, jak wyjaśniano, sprawa ta nie została po II wojnie światowej w należyty sposób załatwiona. Strona niemiecka konsekwentnie neguje zasadność wypłaty reparacji. 

se.pl/PAP/fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reparacje wojenne od Niemiec. A. Mularczyk: Grecy zainteresowani współpracą z Polską

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 13:36
Politycy PiS: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz szef sejmowego zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk spotkali się w poniedziałek z szefem parlamentu Grecji Konstandinosem Tasoulasem, z którym rozmawiali m.in. o powołaniu zespołu międzyparlamentarnego ds. reparacji wojennych od Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edward Mosberg: Niemcy mają płacić, a nie przepraszać

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 23:19
Były więzień niemieckich obozów w Płaszowie i Mauthausen Edward Mosberg uważa, że Niemcy powinni płacić reparacje nie tylko Żydom, ale również Polakom, którzy ginęli i tracili swoje majątki. - Niemcy są winni wszystkiemu - powiedział w programie "Minęła 20". 
rozwiń zwiń