X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

K. Czabański o sprawie prof. A. Nalaskowskiego: uniwersytety stały się narzędziem cenzury

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 08:01
- Uczestnikom marszów LGBT w tej chwili wolno wszystko - powiedział w piątek w radiowej Jedynce Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Zwrócił się też do premiera Mateusza Morawieckiego o interwencję w związku z decyzją władz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dot. zawieszenia profesora A. Nalaskowskiego w obowiązkach.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Profesor został zawieszony w pełnieniu obowiązków przez rektora uczelni w związku z wypowiedziami dotyczącymi środowisk LGBT oraz felietonem, opublikowanym w tygodniku "Sieci".

prof-Aleksander-Nalaskowski-eastnews-twitter-1200.jpg
Internauci oburzeni decyzją o zawieszeniu prof. Nalaskowskiego

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych odniósł się do tej sprawy na antenie radiowej Jedynki, gdzie powiedział, że administracja rządowa - sprawująca nadzór nad uniwersytetami i uczelniami wyższymi - powinna wszcząć procedury wyjaśniające, jak mogło dojść do takiej sytuacji. Polityk zaznaczył, że ma nadzieję, że to wywoła dyskusję, która uniemożliwi takie działania w przyszłości.

Krzysztof Czabański dodał, że decyzja rektora była motywowana poprawnością polityczną. - Jeżeli w oczach rektorów poprawne politycznie jest libertyństwo, to ono obowiązuje i nie spotyka się z żadną reprymendą ani przeciwdziałaniem. Ale jeśli ktoś odwołuje się do tradycji Kościoła katolickiego, do polskiej tradycji, do norm kulturowych, z którymi żyjemy przez pokolenia, nagle okazuje się, że to horrendum - stwierdził poseł PiS.

czabanski krzysztof_4467 1200.jpg
Krzysztof Czabański: domaganie się jawności majątków rodzin polityków było grą opozycji

Pismo do premiera Mateusza Morawieckiego

W sprawie prof. Aleksandra Nalaskowskiego Krzysztof Czabański napisał też poselski list interwencyjny do premiera Mateusza Morawieckiego. W jego treści zamieszczonej na Twitterze, czytamy że "stanowisko władz uczelni nie ma uzasadnienia merytorycznego, ponieważ profesor Nalaskowski nie naruszył dóbr osobistych konkretnych osób, tylko wypowiadał się krytycznie o działalności środowiska LGBT, polegającej na narzucaniu w brutalny sposób swojej ideologii oraz towarzyszącemu temu profanowaniu symboli oraz uroczystości religijnych".

Jak przypomina poseł, "zgodnie z artykułem 54 ustęp 1 Konstytucji RP każdemu zapewnia się wolność wyrażania poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji". Dodaje, że zawieszenie profesora Nalaskowskiego stanowi kolejny przejaw represji wobec osób sprzeciwiających się działalności środowiska LGBT, zmierzającej do narzucenia większości społeczeństwa odmiennego sposobu postrzegania instytucji rodziny i małżeństwa.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Prof. Aleksander Nalaskowski zawieszony przez uczelnię. Krytykował Marsz Równości i środowisko LGBT

"Mając na celu zapewnienie ochrony prawa do wyrażania przez obywateli swoich poglądów zwracam się do Pana Premiera o spowodowanie interwencji na zasadach przewidzianych prepisami ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce" - napisał Krzysztof Czabański.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prowokacja w Toruniu. Marsz LGBT pod hasłem "Dla życia i rodziny"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 14:41
21 września ulicami Torunia przejdzie Marsz Równości. Organizatorzy zapowiedzieli, że hasłem przewodnim manifestacji będzie slogan: "Dla życia i rodziny", dotychczas używany przez ruchy pro-life. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Mikołajczak: chcą odsunąć prof. Nalaskowskiego od dydaktyki

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:40
- Reakcja władz toruńskiej uczelni na ten znakomity felieton jest zaskakująca i skandaliczna - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Stanisław Mikołajczak, komentując zawieszenie prof. Aleksandra Nalaskowskiego przez toruńską uczelnię.
rozwiń zwiń