X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Symbol rządów PO". Patryk Jaki o kosztach zanieczyszczenia Wisły

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 17:28
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki powiedział, że awaria kolektorów przesyłowych do oczyszczalni Czajka jest symbolicznym obrazem rządów Platformy Obywatelskiej w Warszawie. - To właśnie ta formacja wybrała firmę do realizacji ogromnej inwestycji. Za ich nieudolność i niekompetencję zapłacą warszawiacy - mówił Patryk Jaki.
Audio
  • Patryk Jaki: za to wszystko zapłacą warszawiacy (IAR)
  • Pomorski sanepid będzie codziennie pobierał próbki z kąpielisk w rejonie Zatoki Gdańskiej - relacja Aneta Pawłowskiej-Krać (IAR)
Patryk Jaki (L) i Sebastian Kaleta (P) na konferencji prasowej w Warszawie
Patryk Jaki (L) i Sebastian Kaleta (P) na konferencji prasowej w WarszawieFoto: PAP/Piotr Nowak

Jak mówił europoseł, do dziś nie wiadomo jakie będą koszty naprawy kolektora oczyszczalni, ale zapłacą za nią mieszkańcy Warszawy.

wisla 1200.jpg
Minister zdrowia: po awarii "Czajki" katastrofa przetoczyła się przez Polskę

- To właśnie ta formacja wybrała firmę do realizacji ogromnej inwestycji - przypomniał Patryk Jaki podczas konferencji prasowej na Moście Marii Curie-Skłodowskiej. To przy tym moście wojsko położyło przeprawę pontonową, na której ułożono awaryjny rurociąg do oczyszczalni.

Nadzwyczajna sesja rady Warszawy

O 18.00 odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Warszawy zwołana na wniosek klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Poświęcona była między innymi awarii kolektorów przesyłających ścieki do oczyszczalni Czajka.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] GIOŚ: MPWiK zrzuciło do Wisły awaryjnie ponad 30 mln hektolitrów ścieków

Zanieczyszczenia, które zrzucano do Wisły, wpłynęły do Zatoki Gdańskiej. Główny Inspektor Sanitarny (GIS) polecił pomorskiemu Sanepidowi codzienne pobieranie próbek wody z wybranych kąpielisk na Zatoce Gdańskiej. Chodzi o sprawdzenie skutków spływu ścieków Wisłą z Warszawy do Bałtyku.

Regularne kontrole w kąpieliskach

Jak pisze w komunikacie GIS, regularne kontrole mają być przeprowadzane na 23 kąpieliskach w rejonie Trójmiasta po to, by w czasie sprzyjającej pogody gdy ludzie chętnie korzystają plaż, zapewnić im bezpieczeństwo.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Komisja ochrony Bałtyku wzywa Polskę do raportu. "Za wcześnie, by mówić o karach"

6 września w wybranych kąpieliskach nad Bałtykiem pobrano próbki wody. Badania wykazały wówczas obecność bakterii E.Coli w rejonie kąpieliska Gdańsk-Stogi. Ponowne badanie z 10 września nie wykazało przekroczeń norm jakości wody.


mbl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk: alternatywny rurociąg może funkcjonować nawet dwa miesiące

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 14:33
- Jesteśmy gotowi, po deklaracjach władz miejskich, żeby przez najbliższe dwa miesiące utrzymywać rurociąg przesyłający ścieki do oczyszczalni "Czajka" - podkreślił szef KPRM Michał Dworczyk. Jednocześnie wyraził nadzieję, że miastu uda się w tym czasie zorganizować alternatywne rozwiązanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ścieki popłynęły awaryjnym rurociągiem. Rzecznik rządu: pokazaliśmy skuteczność państwa

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 18:34
Według Piotra Müllera, rzecznika rządu, gabinet Mateusza Morawieckiego w czasie awarii ściekowej w Warszawie pokazał skuteczność państwa. Polityk odnosił się do ukończenia w półtora tygodnia i otwarcia dziś tymczasowego rurociągu, dzięki któremu nieczystości mają nie trafiać do Wisły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomorski WIS: normy bakterii w wodzie przekroczone. Winna "Czajka"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 23:35
Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz wodami Zatoki Gdańskiej od Stogów do Mikoszewa. Wykryto bowiem przekroczenie norm ilości bakterii Escherichia coli w próbce z kąpieliska na Stogach w Gdańsku - poinformowała zastępca PPWIS Anna Obuchowska.
rozwiń zwiń