X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

O modelu państwa dobrobytu i rodzinie. Konwencje PiS na Dolnym Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 17:14
- Polskie państwo, a w szczególności sądownictwo, wymaga naprawy - mówił na konwencji w Wałbrzychu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Weekendowe konwencje wyborcze PiS mają być miejscem, w którym czołowi politycy partii rządzącej omawiają punkty ogłoszonego w sobotę programu wyborczego, noszącego nazwę "Polski model państwa dobrobytu".
Audio
  • Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji we Wrocławiu (PR 24)
W niedzielę PiS zorganizował trzy konwencje na Dolnym Śląsku
W niedzielę PiS zorganizował trzy konwencje na Dolnym ŚląskuFoto: PAP/Jan Karwowski

W sobotę politycy PiS wzięli udział w konwencjach wyborczych w Łodzi oraz w Pile. W niedzielę spotkali się z wyborcami na trzech konwencjach na Dolnym Śląsku - we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu.

17:49

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z konwencji PiS w Wałbrzychu.


17:35

Na zakończenie wałbrzyskiej konwencji Jarosław Kaczyński przypomniał o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim. - On potrafił zwyciężać - mówił. - Polska ma szansę dzięki niemu - dodał.

17:32

Michał Dworczyk na konwencji w Wałbrzychu przedstawił program i plany rozwoju regionu.

17:25

Chcemy przyspieszyć nadrabianie różnicy, jaka dzieli Polskę od państw na zachód od naszych granic - zapowiedział w Wałbrzychu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że teraz jesteśmy znacznie bliżej tego celu, niż gdy Polska wchodziła do UE.

Mówiąc o przestępstwach gospodarczych przed rządami "dobrej zmiany", w tym o przestępstwach podatkowych, Jarosław Kaczyński zaznaczył, że "to nie zawsze polegało na tym, że się po prostu VAT-u nie płaciło".

17:21

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, na konwencji PiS w Wałbrzychu.

17:15

17:10

- Rodzina jest dzisiaj przedmiotem ataku, który próbuje podważyć jej fundamenty - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w Wałbrzychu.

17:03

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia na otwarciu trzeciej tego dnia konwencji na Dolnym Śląsku.  - Nie ma państwa dobrobytu, jeśli w społeczeństwie występują wielkie różnice społeczne; potrzebny jest więc mechanizm, który będzie je kontrolował - mówił w Wałbrzychu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

16:57

Zaczęła się kolejna konwencja PiS - w Wałbrzychu.

14:15

Relacja wideo z konwencji w Legnicy: wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego.

 

14:04

Chciałbym otworzyć muzeum okupacji sowieckiej za żelazną kurtyną w Legnicy - zapowiedział m.in. Adam Lipiński. Przedstawił program i plan rozwoju regionu.

13:47

Wystąpienie zaczął wiceprezes PiS Adam Lipiński.

13:44

Jarosław Kaczyński przypomniał o roli śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w walce z postkomunizmem.

13:42

Chcemy rodziny opartej na pełnej równości kobiety i mężczyzny. Jednocześnie chcemy, by ta rodzina wyrastała z takiego związku i wychowywała dzieci przekazując im zarówno życie, jak i kulturę - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji w Legnicy (Dolnośląskie).

Jak zaznaczył Kaczyński musimy podtrzymać naszą tradycję, spójność naszego społeczeństwa, a "przede wszystkim to co jest fundamentem wszystkiego - to znaczy polską rodzinę".

- Czasem mówi się o rodzinie tradycyjnej i przez to niektórzy rozumieją rodzinę o charakterze patriarchalnym. Otóż nie, my chcemy rodziny opartej na pełnej równości kobiety i mężczyzny, ale jednocześnie chcemy, żeby ta rodzina wyrastała z takiego związku i wychowywała dzieci przekazując im zarówno życie, jak i kulturę, normy cywilizacyjne, dbając o wykształcenie, dbając o to, co czyni postęp, z pokolenia na pokolenie - mówił.

13:41

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że postkomunizm okazał się systemem skrajnie niesprawiedliwym i do tego niewydajnym.

13:36

Polska pozostanie państwem wolności - mówił prezes Jarosław Kaczyński. Mówił też o konieczności podtrzymania polskiej tradycji i utrzymania rodziny jako fundamentu społeczeństwa.

Prezes PiS na konwencji wyborczej w Legnicy ocenił, że jest to jeden z warunków przyszłego sukcesu Polski i dogonienia krajów zachodnich pod względem poziomu życia.

13:30

Prezes PiS zapowiada wsparcie dla przedsiębiorców.

13:25

- Podwyższenie płacy minimalnej to jedna z dróg do polskiej wersji państwa dobrobytu - mówił szef Prawa i Sprawiedliwości.

13:24

- Celem jest polska wersja państwa dobrobytu - mówił Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na legnickiej konwencji. Prezes Jarosław Kaczyński zaznaczył, że ważny jest także postęp technologiczny, bez którego nie uda się zbudować polskiej wersji państwa dobrobytu.

13:14

Zaczęła się konwencja PiS w Legnicy.

11:15

Relacja wideo z konwencji PiS we Wrocławiu: wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i prezes okręgu wrocławskiego Mirosławy Stachowiak-Różeckiej.


11:00

Mirosława Stachowiak-Różecka, prezes okręgu wrocławskiego PiS: chcemy podniesienia płac w Polsce.

10:45

Trwa przemówienie Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, prezes okręgu wrocławskiego PiS.

10:43

- Mamy sukcesy w walce o polską godność, czego dowodem są np. tegoroczne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej pierwszego września - mówił na konwencji swej partii we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Powiedzieliśmy, że będziemy dbali o polską godność, będziemy się przeciwstawiali dyfamowaniu Polaków, i tu wewnątrz, i w skali międzynarodowej. I nie tylko żeśmy to uczynili, nie tylko podjęliśmy odpowiednią politykę, ale także uzyskaliśmy sukcesy. Pierwszy września tego roku był tych sukcesów doskonałym przykładem - mówił szef PiS.

10:41

Jarosław Kaczyński kontynuując wątek spełnionych obietnic wskazywał, że PiS zapowiadał, że będzie dbało o bezpieczeństwo Polaków w wymiarze militarnym.

- Wzmocniliśmy nasze siły zbrojne i wzmacniamy je nadal - podkreślił. - Przede wszystkim umocniliśmy nasze sojusze i wprowadziliśmy wojska Paktu Północnoatlantyckiego na nasze ziemie, w tym wojska amerykańskie. To jest naprawdę jakościowa zmiana, to jest doprowadzenie do tego, że Polska stała się naprawdę równoprawnym członkiem Sojuszu, a nie członkiem drugiej kategorii - mówił szef PiS.

10:40

Jarosław Kaczyński powiedział, że PiS zadbało także o bezpieczeństwo w wymiarze gospodarczym, a przede wszystkim energetycznym doprowadzając do tego, że zależność Polski "od dostaw węglowodorów ze Wschodu bardzo spadła, a za chwilę w ogóle już jej nie będzie". -Będziemy mogli sobie dawać radę nawet jeśli tych dostaw w ogóle by nie było - dodał.

Zaznaczył jednocześnie, że nie oznacza to, że "chcemy z nich rezygnować".

- One mogą się nam opłacać, ale to już nie będzie na tej zasadzie, którą znam z własnego doświadczenia jako premier, że w trakcie bardzo mroźnej zimy nam się nagle mówi, że "albo wysoka cena, albo wyłączenie gazu", bo tak to było. Dzisiaj tak już nie będzie. To jest podniesienie naszego poziomu bezpieczeństwa a także ochrona naszych interesów gospodarczych - deklarował.

10:39

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że jego partia wywiązała się z obietnic dotyczących polityki społecznej. Podczas konwencji wyborczej we Wrocławiu stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią wiarygodną.

- Musimy naprawić polskie państwo. Ono musi być sprawnym instrumentem w rękach naszego narodu. Musi służyć demokracji przedstawicielskiej i republikańskiej tzn. takiej, która zapewni Polsce uczestnictwo, ale jednocześnie zapewnia wolność, bo Polska zawsze była krajem wolności - wyliczał podczas swojego wystąpienia Kaczyński.

Podkreślił także, że "dziś, kiedy wolność przeżywa na Zachodzie i po części też w Stanach Zjednoczonych kryzys, kiedy wprowadzane są ograniczania związane z tzw. poprawnością polityczną, Polska musi być od tego wolna".

Równocześnie, jego zdaniem, Polska nie tylko "musi być krajem naprawdę wolnych ludzi w różnych dziecinach, także w sferze wolności słowa", ale także państwem dobrobytu.

- Naszym celem jest polska wersja dobrobytu (...) Nasze społeczeństwo nie tylko ma prawo do życia w dobrobycie, ale ma prawo do tego, aby ten dobrobyt był - oczywiście w ramach rozsądku, uwzględniając różnice między ludźmi - sprawiedliwie dzielony - mówił.

10:37

Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu powiedział, że należy ograniczyć wszelkie działania, które zagrażają wolności słowa. Prezes PiS odniósł się w ten sposób do zawieszenia Aleksandra Nalaskowskiego.

10:35

Musimy obronić polską rodzinę przed biedą, ale także przed groźną, ideologiczną ofensywą; nawet gdyby w każdym innym miejscu ta kultura, którą kwestionujemy, zwyciężyła, w Polsce ona zwyciężyć nie może - mówił na niedzielnej konwencji we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński. W swoim przemówieniu prezes PiS przekonywał, że instytucja rodziny jest kwestionowana "w ramach pewnej akcji socjotechnicznej prowadzonej w całej kraju".

- Kwestionowane są zarówno te elementy dotyczące samej rodziny, twierdzi się, ze jest ona instytucją opresji, w szczególności w stosunku do kobiet i dzieci, kwestionowany nawet jest naturalny i oczywisty z punktu widzenia biologicznego podział (...) między dwoma płciami, między kobietami a mężczyznami - mówił.

- Nawet gdyby w każdym innym miejscu, w każdy innym kraju ta kultura, którą kwestionujemy, zwyciężyła, w Polsce ona zwyciężyć nie może - powiedział prezes PiS.

10:33

Szef PiS stwierdził, że w Polsce należy dążyć do zachodnich standardów życia.


10:25

10:23

Jarosław Kaczyński stwierdził, że wybory to sprawdzian wiarygodności ugrupowania, którym kieruje.


10:17

Pierwszym punktem konwencji jest przemówienie prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosława Kaczyńskiego.

10:16

10:09

Rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział, że do końca kampanii wyborczej politycy zaprezentują całość programu ze szczegółami. Podkreślił, że przed tygodniem na konwencji w Lublinie przedstawiono najważniejsze punkty programowe, a teraz będą prezentowane szczegółowo.

9:55

Na Dolnym Śląsku z wyborcami spotka się, między innymi, prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński.

9:50

PiS do końca kampanii zamierza zorganizować konwencje wyborcze we wszystkich 41 okręgach. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

9:45

Podczas konwencji wyborczych we Wrocławiu, Legnicy oraz w Szczawnie-Zdroju zostaną zaprezentowani kandydaci PiS do Sejmu i Senatu.


9:40

Nowy spot PiS - opublikowany w sobotę

agkm

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz o programie PiS: model państwa dobrobytu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:47
- Czekaliśmy na to dziesiątki lat. Przedstawiono polski model państwa dobrobytu, bardzo szczegółowy i precyzyjny, oparty na fundamentach gospodarczych. Towarzyszył temu imponujący wykład jakim celom ma to służyć - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: musimy obronić polską rodzinę przed groźną, ideologiczną ofensywą

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 10:39
- Musimy obronić polską rodzinę przed biedą, ale także przed groźną, ideologiczną ofensywą. Nawet gdyby w każdym innym miejscu ta kultura, którą kwestionujemy, zwyciężyła, w Polsce ona zwyciężyć nie może - mówił na konwencji we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: dzięki nam Polska pozostanie wyspą wolności

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 14:00
- Nie możemy dać sobie narzucić tendencji z zachodu, który przeprowadza tutaj ofensywę. Nie możemy tego zaakceptować. W tej naszej drodze do celu Polska pozostanie wyspą wolności - powiedział Jarosław Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Legnicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: nie ma żadnych planów, żeby zmieniać tzw. kompromis aborcyjny

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 14:40
- W sprawie ochrony życia jest w tej chwili pewien kompromis, wypracowany przed laty i nie ma żadnych planów, żeby ten stan prawny zmieniać - zapewnił szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: 500+ to ogromny zastrzyk finansowy dla polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 16:26
W czasie Dożynek Prezydenckich w Spale prezydent Andrzej Duda mówił, że "program 500+ to ogromny zastrzyk finansowy dla polskiej wsi, większy niż unijne dopłaty bezpośrednie". - Rolnik musi być pewny, że nawet jeśli dotknie go klęska żywiołowa, nieszczęście, to nie zostanie sam - dodał Andrzej Duda, mówiąc o odszkodowaniach za tegoroczną suszę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: polska rodzina jest przedmiotem brutalnego ataku

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 17:04
- 13 października będziemy decydowali o tym, czy droga dobrej zmiany, na którą weszliśmy, będzie kontynuowana, czy ruszymy w innym kierunku - mówił Jarosław Kaczyński na konwencji regionalnej w Wałbrzychu. W jego ocenie stawką jest także polska rodzina.
rozwiń zwiń