X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: musimy obronić polską rodzinę przed groźną, ideologiczną ofensywą

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 10:39
- Musimy obronić polską rodzinę przed biedą, ale także przed groźną, ideologiczną ofensywą. Nawet gdyby w każdym innym miejscu ta kultura, którą kwestionujemy, zwyciężyła, w Polsce ona zwyciężyć nie może - mówił na konwencji we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Audio
  • Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji we Wrocławiu (PR 24)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Jan Karwowski

1200_Morawiecki_PAP.jpg
Premier: Polacy zasługują na takie życie, jak mieszkańcy Europy Zachodniej

W swoim przemówieniu prezes PiS przekonywał, że instytucja rodziny jest kwestionowana "w ramach pewnej akcji socjotechnicznej prowadzonej w całej kraju". - Kwestionowane są zarówno te elementy dotyczące samej rodziny, twierdzi się, ze jest ona instytucją opresji, w szczególności w stosunku do kobiet i dzieci, kwestionowany nawet jest naturalny i oczywisty z punktu widzenia biologicznego podział (...) między dwoma płciami, między kobietami a mężczyznami - mówił Jarosław Kaczyński.

- Nie możemy pozwolić na to, by ta specyficznego rodzaju ideologia opanowała także Polskę - chociaż próbuje - podkreślił prezes PiS. - Musimy obronić polską rodzinę przed biedą, niedostatkiem, niemożliwością uzyskiwania równych szans, ale musimy ją obronić także przed tą groźną, ideologiczną ofensywą. Ofensywą, którą podejmują także nasi polityczni przeciwnicy, jedni wprost, drudzy na zasadzie "raz tak, raz tak" (...), a trzeci przebrali się w owczą skórę, chociaż jeszcze niedawno ich zęby kłapały podczas różnego rodzaju spotkań i maszerowali pod tym sztandarem tęczowym - mówił prezes PiS.

Jak podkreślił, nasza cywilizacja - która okazała się "najbardziej życzliwa człowiekowi ze wszystkich cywilizacji świata", przynosząc rozwój w wielu dziedzinach - "musi być broniona". - A ona opierała się także na rodzinie (...) Ta cywilizacja jest oparta i musi być dalej oparta o rodzinę - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS: rozwój gospodarczy trwa

- Wszystko co zostało zapowiedziane, a nawet więcej, zostało zrobione. Ten rozwój gospodarczy trwa. Wykonaliśmy nasze zobowiązania. Mimo tej drogiej polityki społecznej naprawiliśmy finanse publiczne - podkreślił Jarosław Kaczyński. - Dziś polskie zadłużenie jest mniejsze niż na początku kadencji. Budżet zrównoważony - to był nasz cel - i ten cel został wykonany, dotrzymaliśmy słowa - zaznaczył.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że obrona rodziny jest najważniejsza. - Musimy obronić polską rodzinę przed biedą, niedostatkiem, niemożliwością uzyskania równych szans. Musimy być krajem wolnych ludzi. Odrzucamy działania, które tę wolność ograniczają - powiedział.

"Wzmocniliśmy nasze sojusze"

- Zapowiedzieliśmy, że będziemy dbali o nasze bezpieczeństwo. Tak się stało. Wzmocniliśmy nasze sojusze. To jest jakościowa zmiana. Polska jest równoprawnym członkiem sojuszu NATO - mówił lider PiS. 

1200_Kaczyński_PAP.jpg
"J. Kaczyński wiele przekazuje w przemówieniach"

Jarosław Kaczyński mówił, że naprawa państwa jest priorytetem. - Musimy naprawić polskie państwo, aby było sprawnym instrumentem w rękach narodu, które zapewnia wolność. Nasze społeczeństwo nie tylko ma prawo do życia w dobrobycie, ale także do tego, by ten dobrobyt był sprawiedliwie dzielony. To nasz cel, który wymaga wielu przedsięwzięć - stwierdził. 

- Nie pozwolimy na to, by oszukiwano polski naród. Będziemy bronić naszej tradycji, cywilizacji, która jest oparta o rodzinę - zapewnił prezes Prawa i Sprawiedliwości w swoim wystąpieniu.

Bezpieczeństwo gospodarcze Polski

Jarosław Kaczyński powiedział, że PiS zadbało także o bezpieczeństwo w wymiarze gospodarczym, a przede wszystkim energetycznym doprowadzając do tego, że zależność Polski "od dostaw węglowodorów ze Wschodu bardzo spadła, a za chwilę w ogóle już jej nie będzie". - Będziemy mogli sobie dawać radę nawet jeśli tych dostaw w ogóle by nie było - dodał.

stachowiak 1200.jpg
Gospodarka, bezpieczeństwo, państwo dobrobytu. Główne tematy konwencji

Zaznaczył jednocześnie, że nie oznacza to, że "chcemy z nich rezygnować". - One mogą się nam opłacać, ale to już nie będzie na tej zasadzie, którą znam z własnego doświadczenia jako premier, że w trakcie bardzo mroźnej zimy nam się nagle mówi, że "albo wysoka cena, albo wyłączenie gazu", bo tak to było. Dzisiaj tak już nie będzie. To jest podniesienie naszego poziomu bezpieczeństwa a także ochrona naszych interesów gospodarczych - deklarował.

J. Kaczyński: trzeba przekonać zdezorientowanych wyborców

- PiS i Zjednoczona Prawica w niczym nie zagraża polskiej wolności i polskiej demokracji. Trzeba do tego przekonać zdezorientowanych wyborców - mówił Jarosław Kaczyński. Lider partii zaapelował do działaczy PiS, by zabiegali o głosy do końca kampanii. - Każdy głos jest ważny - podkreślił.

Jednocześnie ocenił, że wielu Polaków jest zdezorientowanych. - Wielu Polaków dało sobie wmówić, że Polska wygląda inaczej niż wygląda, że w Polsce narasta dyktatura - mówił, podkreślając, że trzeba do nich dotrzeć.

- Trzeba pokazać, że PiS i Zjednoczona Prawica w niczym nie zagraża polskiej wolności i polskiej demokracji. Daje natomiast tę niebywałą szansę, której dotąd nie wykorzystywano - przekonywał. Dodał, że choć nie da się cofnąć czasu, to trzeba walczyć o "dobrą przyszłość dla Polski".

Kampania Prawa i Sprawiedliwości: 41 okręgów do 13 października

W sobotę politycy PiS wzięli udział w konwencjach wyborczych w Łodzi oraz w Pile. Prawo i Sprawiedliwość do końca kampanii zamierza zorganizować konwencje wyborcze we wszystkich 41 okręgach. Każda z konwencji będzie skupiać się na wybranych punktach programu wyborczego PiS.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: dla PiS najważniejsze są rodzina oraz naród

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 13:10
Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Lublinie przekonywał, że celem PiS jest budowa "polskiej wersji państwa dobrobytu". Podkreślił, że dla jego partii najistotniejsze są dwie wspólnoty: rodzina oraz naród. - Rodzinę widzimy tak - jedna kobieta, jeden mężczyzna, w stałym związku i ich dzieci - to jest rodzina - mówił Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń