X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Z. Ziobro: niektórzy sędziowie jawnie opowiedzieli się po stronie opozycji

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 10:15
- Skala oporu środowiska sędziowskiego wobec reformy samego sądownictwa przeszła najśmielsze oczekiwania. Niektórzy sędziowie, wbrew zasadom niezawisłości, jawnie opowiedzieli się po stronie politycznej opozycji - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: Flickr/IAR/KOW

Pytany o reformę sądownictwa, Zbigniew Ziobro ocenił, że "skala oporu środowiska sędziowskiego wobec reformy samego sądownictwa przeszła najśmielsze oczekiwania". - To opór w dużej mierze inicjowany politycznie przez opozycję. Niektórzy sędziowie, wbrew zasadom niezawisłości jawnie opowiedzieli się po stronie politycznej opozycji, która wykorzystuje ten spór i z całą bezwzględnością inicjuje też działania na płaszczyźnie europejskiej - powiedział minister.

ziobro 1200 pap.jpg
Zbigniew Ziobro: bez zmian w obszarze sprawiedliwości nie byłoby pieniędzy na programy społeczne

Jego zdaniem niektóre instytucje europejskie również przekraczają swoje kompetencje i wykazują się hipokryzją. - Kiedy wiceprzewodniczący klubu CDU wprost z ław Bundestagu przenosi się na fotel sędziego niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego, pies z kulawą nogą nie interesuje się upolitycznieniem niemieckiego sądownictwa konstytucyjnego - wskazał.

Prokuratura zdewastowana przez PO

Z kolei odnosząc się do działania prokuratury, Zbigniew Ziobro ocenił, że w 2015 r., kiedy obecna większość rządowa obejmowała władzę, "prokuratura była zdewastowana dokonaną za rządów PO-PSL pseudoreformą". - Poprzednia władza pozbawiła ją możliwości skutecznego działania. Gdyby nie brak nadzoru i porażająca nieudolność prokuratorów, nie doszłoby przecież do takich afer jak np. Amber Gold, w wyniku której oszczędności straciło kilkanaście tysięcy Polaków - powiedział minister sprawiedliwości.

W wywiadzie padło też pytanie, czy zdaniem ministra Zjednoczona Prawica ma szansę obronić samodzielną większość w Sejmie, a może ma nadzieję na większość konstytucyjną.

zz 1200.jpg
Zbigniew Ziobro: rząd PO-PSL zrobił prezent mafii lekowej

Zbigniew Ziobro: dzięki naszym rządom Polakom żyje się lepiej i bezpieczniej

- Mamy ambicję kontynuować dobre zmiany. Po czterech latach naszych rządów Polacy nie tylko uważają, że w Polsce żyje się bezpiecznie. Żyje im się także lepiej dzięki wprowadzanym przez nas wielkim społecznym projektom - takim jak 500 zł na dziecko, wyprawki szkolne dla uczniów, 13. emerytury. Podnieśliśmy też minimalne płace i obniżyliśmy wiek emerytalny Polaków - mówił Zbigniew Ziobro.

- Stać nas na to m.in. dlatego, że odzyskujemy gigantyczne kwoty rozkradane za poprzednich rządów przez mafie i przestępców. Wbrew nakręcanym przez opozycję strachom, że polskiego państwa nie stać na to, by troszczyło się o byt Polaków czy obniżało podatki, Polska jest dziś drugim pod względem wzrostu gospodarczego krajem w Europie. Mam nadzieję, że wyborcy to docenią - powiedział minister.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z. Ziobro: jeśli wygramy, to dokończymy sprzątanie "stajni Augiasza"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 20:08
- Jeśli obecne władze dostaną mandat społeczny na kolejną kadencję, to zostanie dokończona reforma sądownictwa - zapowiedział w Łomży w Podlaskiem minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Tam jest ogromny obszar do zmian, można powiedzieć "stajnia Augiasza" - ocenił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: Jarosław Kaczyński jest architektem zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 07:43
- Jarosław Kaczyński jest najbardziej doświadczonym politykiem naszego obozu i architektem zwycięstwa. Byłby więc najlepszym premierem, bo najbardziej kompetentnym, ale wiemy, że niestety nie ma takich planów – powiedział w wywiadzie dla "SE" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń