X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielkopolskie: radny zatrzymany na gorącym uczynku. Przyjmował łapówkę

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 07:50
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało radnego z Obornik (woj. wielkopolskie) na gorącym uczynku - gdy przyjmował łapówkę. Miała być to kolejna transza korzyści majątkowej za uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Drugą zatrzymaną przez CBA osobą był pośrednik.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził, że funkcjonariusze z poznańskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby.
- Do akcji agentów z poznańskiej delegatury Biura doszło we wtorek - powiedział Brodowski.

Zaznaczył, że radny miejski z Obornik miał przyjąć 20 tys. zł łapówki. - Miała być to kolejna transza przyjętych wcześniej 10 tys. zł. Docelowo chciał uzyskać 110 tys. zł - wyjaśnił.


cba 663 free.jpg
Korupcja w ratuszu w Kamieniu Pomorskim. B. pracownik w rękach CBA

W zamian za tę kwotę radny miał doprowadzić do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w taki sposób, by umożliwić przeprowadzenie inwestycji jednej z firm z woj. wielkopolskiego - wynika z informacji PAP.

Agenci CBA przeszukali mieszkania obu zatrzymanych - radnego i pośrednika, byli też w urzędzie miasta w Obornikach, by zabezpieczyć dokumentację - poinformował naczelnik.

Brodowski zaznaczył, że śledztwo CBA nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu, gdzie trafili zatrzymani.

Śledczy apelują do przedstawicieli innych firm i osób, które weszły w korupcyjny układ, by poinformowali o tym CBA lub prokuraturę i uniknęli kary za przestępstwo. Brodowski przypomniał, że jest to możliwe tylko w sytuacji, gdy śledczy nie dowiedzą się wcześniej o takich łapówkach.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nadużycia przy przetargach dla Poczty Polskiej. Kolejne zatrzymania CBA

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 12:24
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi przetargów dla Poczty Polskiej. Wcześniej – w czerwcu – zatrzymano 11 osób, m.in. jej pięciu pracowników. Korupcja miała objąć zamówienia na ponad 30 mln zł.
rozwiń zwiń